Příchod čerstvě třicetiletého Štěpána, jenž poslední dva roky strávil v Baníku Ostrava, zatím není definitivně dotažen.

„Příští týden uvidíme, jestli se jsme schopní s Ostravou domluvit na hostování, nebo na přestupu," řekl sportovní manažer Sigmy Ladislav Minář.

Vojtěch Štěpán. Sigma zahájila přípravu na první liguŠtěpán hrál za Olomouc naposledy na jaře 2010, na Hané si zahrál i evropské poháry.

Po odchodu ze Sigmy působil v Hradci Králové, pražské Slavii a naposledy v Ostravě. Tam se z křídelního útočníka či záložníka přeškolil na pravého obránce, kterého právě Olomouc potřebuje.

Stejně tak Sigma vyhlíží posily na druhý kraj obrany.

Vyšší konkurenci by mohl do týmu přinést levý obránce Milenko Malovič. Dvaadvacetiletý Srb hrál naposledy za Sindelič Bělehrad nejvyšší srbskou soutěž.

Na zkoušce je v Sigmě také jeho krajan Milan Zorica. Dvaadvacetiletý pravý záložník, jenž prošel mládežnickým programem v Crvené Zvezdě Bělehrad.

„Oba dva budu spíš poznávat. Spíš je budu poznávat, protože zatím jsem viděl spíš sestřihy. A na těch budu i já vypadat dobře, když se to udělá šikovně," usmál se Kalvoda.

Milan Zorica  Milenko Malovič

Milan Zorica (vlevo) a Milenko Malovič. Foto: DENÍK/Miroslav Mazal 

Docela zvučná jména

Zvážněl až při hovoru o dalších posilách, na jejichž příchodu se pracuje.

Trenér Sigmy Leoš Kalvoda

„Jsou to i docela zvučná jména, ale nechci je prozrazovat, abychom pak nevypadali jako nazdárci, když se to nepodaří dotáhnout do konce. Pokud se to podaří, a alespoň dva by přišli, tak to bude super," řekl Kalvoda.

„Nejdále jsme v jednání s hrotovým útočníkem, ale je tam i otázka zahraničí," prozradil Minář.

„Musíme být trpěliví. Pokud bychom měli přivést hráče, jen proto, aby někdo přišel, nemělo by to žádný smysl. Chceme hráče do základní sestavy," řekl Minář.

Sigma momentálně trénuje se čtyřiadvaceti hráči.

Z hostování se vrátili zkušený obránce Aleš Škerle a útočník Adam Varadi.

S mužstvem trénoval i obránce Ondřej Kušnír, kterému vyprší kontrakt na konci června.

Ordoš na tribuně

Michal Ordoš. Sigma zahájila přípravu na první liguChybějí záložník David Houska a brankář Michal Reichl, kteří jsou ne mistrovství Evropy s jednadvacítkou.

Michal Ordoš se kvůli drobnému zranění účastnil tréninku jen v roli diváka.

„Momentálně máme do pole nějakých 24 hráčů. Ve finále chceme mít zhruba dvacet a tři brankáře," dodal Minář.

První utkání se Senicou a Gliwicemi čekají Sigmu až o příštím víkendu.

„Chtěli jsme hrát už teď v sobotu, ale nesehnali jsme adekvátního soupeře. Budeme hrát jen modelové utkání mezi sebou tady ve Slatinicích. Jen nás dost, takže by to neměl být problém," uvedl Leoš Kalvoda.