Mezi fotbalisty, kteří vyběhli k prvnímu tréninku byl také obránce Martin Hudec, s jehož setrváním v Sigmě se však nepočítá. „Stejně jako Melinho má nabídky z Německa. Příští týden jede na testy, tak trénuje s námi, aby byl připraven,“ vysvětlil Psotka.

V jakém stavu se vám vrátili hráči po dovolené?

Vrátili se ve vynikajícím stavu. Měli individuální tréninkový plán, věřím, že jsou všichni dobře připravení. Jsou tam nějaká drobnější zranění, ale věřím, že to bude všechno v pořádku.

Kolik fotbalistů jste na startu přípravy přivítal?

Momentálně je nás 24 hráčů a 4 gólmani. Jsou tam ale ještě další dvě jména, která jsou ve hře. Tomáš Kalas a možný příchod Radima Kučery.

Příchod Radima Kučery ještě není definitivní?

Není to hotové. Zkušenostmi jsem se naučil, že dokud nejsou podepsány smlouvy, tak nikdy neříkám, že je to sto procent. Stát se může cokoliv. V případě Hubník a Kaščák už dokonce byly podepsány i smlouvy a stejně to nedopadlo.

Takže pouze formality?

Doufejme.Marek Kaščák a dělníci z Bardějova, jeho rodiště

Oproti ostatním mužstvům gambrinus ligy začináte přípravu docela pozdě. Dokonce nejpozději ze všech loňských účastníků. Proč?

Tento model jsme si odzkoušeli v loňské sezoně a tento způsob přípravy nám stačí. Měli jsme spíš za úkol dostat hráče trochu od sebe, protože minulý rok byl pro nás hodně náročný a dlouhý. I proto jsme naplánovali hráčům některé tréninky individuálně, abychom nebyli pohromadě.

Hodně se mluví o odchodech. Jak to vypadá na tomto poli?

Tak určitě se mluví o odchodu Pavla Dreksy, protože tam na něj nějaké nabídky jsou. Všechno asi uvidíme až na přelomu června a července. U Michala Ordoše se spíš spekuluje. Co se týká dalších odchodů, tak skončily smlouvy Martina Komárka a Laca Onofreje. Na hostování odešli Tomáš Nuc, Vojta Štěpán a Tomáš Kazár.

Mohou se fanoušci kromě Radima Kučery těšit ještě na nějaké posily?

My usilujeme o jednoho zkušeného hráče. Doufám, že se nám to povede už dnes. Ohledně dalších příchodů už nic neplánujeme, spíš to budeme řešit z vlastních zdrojů. Příchodem dorostenců Vaška Koutného a Tomáše Kalase, nebo z juniorky Petra Nekudu a Marka Šichora.

Aktuální není ani návrat Martina Hudce s Melinhem?

Skončili v Německu hodně pozdě. Trénovali tam až do 3. črevna, proto jsme jim nechali delší dovolenou. Meli by měl přijet z Brazílie příští týden poté, co si vyřídí všechny věci v Německu. Oba dva hráči ale mají nabídky z Německa na hostování nebo na přestup. Martin Hudec by měl příští týden jet na jeden z testů do Německa, tak trénuje s námi, aby na to byl připraven.