Když před týdnem Hanáci na Andrově stadionu nemohli až do poslední minuty najít způsob, jak ztéci obrannou hradbu ledových mužů z Islandu, zavalila je vlna kritiky ze všech stran.

Remíza 1:1 není ideálním vkladem do druhé části dvojduelu. Poměr střel z prvního utkání 20:1 pro domácí však jasně ukazuje, kdo tahal za delší konec a kdo zůstává favoritem i pro odvetu na ostrově v Severním moři. Byť už ne tak jasným jako před prvním zápasem.

Framu bude na domácí půdě stačit k „zázraku“, jak nazval případný postup svých svěřenců trenér Thorvaldur Örlygsson, bezbranková remíza. Dá se tedy očekávat, že zvolí podobnou taktiku jako na Hané.

Tedy pečlivou defenzivu, defenzivu a zase defenzivu. „Očekávám to samé jako v Olomouci. Jen doufám, že tentokrát se podaří první gól vstřelit nám,“ říká trenér Sigmy Zdeněk Psotka.

„Možná tam od nich bude trochu víc presinku, než když jsme hráli doma, ale tím, že jim stačí uhrát 0:0, se určitě nikam hnát nebudou,“ je si dobře vědom hanácký kormidelník.

Jak zápas dopadne? Tipujte v anketě vpravo od článku

„My ale také nemůžeme nijak bezhlavě útočit. Mají nebezpečné brejkové útočníky, kteří umí jeden na jednoho, takže musíme dávat pozor i vzadu, i když případná jedna inkasovaná branka pro nás zas tak moc neznamená,“ připomněl Psotka skutečnost, že pokud chce jeho tým pomýšlet na postup, musí nutně vstřelit minimálně jeden gól.

K tomu, aby se podařilo nějakým ofenzivním nápadem překvapit islandskou hráz, může přispět i tvořivý záložník Lukáš Bajer, který se pro zápas v Olomouci nedostal do nominace.

„Každý hráč tam letí proto, aby mohl být maximálně využitý,“ nechtěl Psotka odtajnit, zda Bajer dostane šanci hned od úvodního hvizdu. Spíš to ale vypadá, že začne na lavičce náhradníků.

Z ní v Olomouci naskočil do utkání zkušený Michal Hubník. Stereotypní hru oživil a ve víkendovém přátelském duelu s Třincem si dvěma brankami řekl o důvěru kouče. „Několikrát jsem říkal, že tu sestavu ještě nemáme definitivně stabilizovanou. Takže se může stát, že Míša Hubník naskočí od začátku,“ připustil Psotka.

Využít nemůže útočníka Ordoše, který se zotavuje po operaci čelisti, stopera Komárka, který laboruje s kotníkem, záložníka Štěpána, jenž neabsolvoval celou přípravu, a také alternaci za kapitána Kaščáka – Víta Štětinu, který nedohrál přátelské utkání s Třincem.

Psotkův islandský protějšek Örlygsson už může počítat se zkušeným kapitánem Audunem Helgasonem, kterému vypršel karetní trest. A také s odpočatými oporami.

V ligovém utkání na půdě Vestmannaeyaru nenastoupil záložník Paul McShane, který tak měl dostatek času vyléčit koleno, kvůli němuž musel střídat před týdnem v Olomouci.

Jen část zápasu odehráli také obránce Sam Tillen a útočník Hjalmar Thorarinsson. Fram remizoval zásluhou vyrovnávacího gólu Björnssona 1:1 a v ligové tabulce je sedmý.

Zápas začíná na stadionu Laugardalsvöllur ve 21 hodin středoevropské­ho času.

Pravděpodobné sestavy:

Fram: Haldorsson – Ólason, Haukson, Helgason, Fjóluson – Júlíusson, McShane, Geudmundsson, S. Tillen – Ormarsson, Thorarinsson. Trenér: Thorvaldur Örlygsson.

Sigma: Drobisz – Rossi, Dreksa, Škerle, Onofrej – Kaščák , Hořava – Janotka, Otepka, Hubník – Šultes. Trenér: Zdeněk Psotka.