Hanáci do tepla vyrazili v neděli po poledni z Olomouce. Do Turecka se přesunou pravidelnou leteckou linkou z Vídně. Trenér Zdeněk Psotka bude ladit herní projev nejen v přípravě, ale i ve čtyřech přátelských zápasech.

Sigma má postupně v plánu utkání proti Vojvodině Novi Sad (Srbsko), MFK Košice (Slovensko), Levski Sofia (Bulharsko) a Farulu Constanta (Rumunsko).

Sigma bude na soustředění do 11. února. Do Turecka odcestovalo dvacet hráčů do pole a tři brankáři.

Ve výpravě chyběli zranění stoper Komárek a útočník Pospíšil, necestoval ani obránce Murin, který onemocněl. A rovněž zadák Martin Hudec, který je od pátku na zkoušce v klubu, do kterého by mohl z Hané odejít.

Hudec je na testech v FK Chimki Moskva, klubu, který hraje nejvyšší ruskou soutěž. „Rozhodnout by se mělo do úterý,“ řekl Jiří Kubíček, sportovní ředitel SK Sigma Olomouc.

Na soustředění vyrazili i Brazilec Rossi a útočník Ordoš, kteří toho v přípravě vlivem zranění mnoho neodehráli. „Rossi neustále trénuje, ale pořád není na sto procent. Asi má problémy s aklimatizací, ještě není připravený. Věřím, že v Turecku už do zápasů nastoupí,“ řekl Psotka. „A Ordoš, ten už po zranění normálně trénoval, ale v týdnu před odjezdem dostal chřipku. Ale už bude trénovat,“ podotkl olomoucký kouč.

Program na herním soustředění má Sigma jasný. „Chceme trénovat, nacvičovat, pilovat. Zaměříme se na součinnost, půjde jen o technické tréninky,“ řekl Psotka.

Z plánovaných čtyř zápasů by měl být ten nejostřejší proti bulharskému Levski Sofia. Po návratu z turecké riviéry čeká tým Sigmy už jen generálka. Tu Hanákům obstará 15. února na Andrově stadionu zápas proti druholigovému 1. FC Slovácko.

Zápasový program Sigmy v Turecku

3. února: Vojvodina Novi Sad
5. února: MFK Košice
8. února: Levski Sofia
9. února: Farul Constanta