„Bude to však úplně o něčem jiném. Opava má solidní mančaft, musíme k tomu přistoupit zodpovědně a dobře se na to nachystat," nechce svého večerního soupeře podcenit Jakub Petr, jeden z nejlepších Hanáků 
v letním období.

Je v tom kus symboliky. Historicky zřejmě nejsledovanější ročník druhé nejvyšší fotbalové soutěže dnes odstartuje klub, který se 
v ní chce zdržet maximálně rok a pasuje se (a je ostatními pasován) do role jasného favorita – olomoucká Sigma.

„Chceme hned jednoznačně postoupit zpátky do první ligy," zní Hanáci jako jeden muž.

OLOMOUC JE FAVORIT DRUHÉ LIGY, SHODUJÍ SE OSTATNÍ CELKY

Ač by se mohla podobná prohlášení někomu zdát jako „nafrněná", není tomu tak.

Ve Fotbalové národní lize totiž není většího favorita. Podmínky a zázemí má Sigma stále ligové a kádr (dle jmen na papíře) v soutěži, která je letos hned 
z poloviny moravská, bezkonkurenční.

„Jsme si vědomi kvality soupeře, do utkání jdeme s respektem. Olomouc jsme viděli ve třech zápasech, na její hře je vidět rukopis trenéra Jílka. Obdobnou hrou se prezentovala Sparta za Víti Lavičky, to znamená, že je silná po lajnách a do kombinace, nebezpečné má útočné standardky," poznamenává Roman Skuhravý, nový trenér SFC Opava.

Sigma je jasným favoritem i podle bookmakerů sázkových kanceláří. Obavy však u bývalého fotbalisty 
a kouče Jablonce nehledejte.

„Chceme si od úvodního kola dokázat, že fotbal, kterým jsme se prezentovali po celou přípravu, může fungovat i v lize," doplňuje.

Právě příjezd tradičního slezského týmu se silnou fanouškovskou základnou slibuje pro olomoucké fanoušky solidní podívanou.

Nikoli však jednoduchého protivníka! V předloňské sezoně Sigma s Opavou dvakrát remizovala, porazila ji až loni v poháru.

„Viděl jsem Opavu v zápase s Brnem a taky s Vítkovicemi 
a je pro mě černým koněm soutěže," vrací kompliment protivníkovi olomoucký kormidelník Václav Jílek.

A pokračuje: „Pro nás je dobře, že se potkáme hned v domácím prostředí s ambiciózním týmem, byť to nevyhlašuje. Znám Romana Skuhravého, takže tu jejich ambici cítím. Nechtěl bych vzbuzovat přehnanou obavu, to určitě ne. Jen říkám, že je to mužstvo, které má stabilní herní organizací, schematické prvky, je odpovědné do obrany. Bude to těžký soupeř jako každý, který k nám přijede. Abych se upřímně přiznal, neznal jsem detailně schopnosti jednotlivců, ale Opava na mě zapůsobila."

Sestava se Jílkovi po sedmi přípravných utkáních vykrystalizovala, objeví se 
v ní všechny tři (staro)nové tváře – obránce Aleš Škerle, záložník Martin Sladký a útočník Václav Vašíček. Posledně jmenovaný nastřílel v sezoně 2011/12 deset druholigových gólů, o tři roky později už jich bylo třináct, čímž vyhrál tabulku střelců.

Zvýší si pětadvacetiletý snajpr letos svou laťku?

Sigma – Opava

Kde: Andrův stadion

Kdy: pátek 5. 8. v 18.00

Rozhodčí: Julínek – Hrabovský, Flimmel

Pravděpodobná sestava Sigmy: Buchta – Hála, Škerle, Radakovič, Vepřek – Sladký, Houska – Petr, Plšek, Falta – Vašíček

Pravděpodobná sestava Opavy: Fendrich – Pospěch, Simerský, Žídek, Čelůstka – Schaffartzik – Grussmann, Jursa, Zapalač – Smola, Kuzmanovič

Tip Deníku: 2:1