„Myslím, že první zápas napověděl, že jsme lepší než oni. Po tomto výsledku je jen v našich rukách a nohách,“ říkal po duelu olomoucký trenér a bývalý ligový fotbalista Tomáš Janotka.

Olomoucká devatenáctka se do soupeře pustila zhurta a vytvořila si řadu šancí. Jenže s proměňováním byla na štíru. V zakončení neuspěli Zmrzlý, ani několikrát Zlatohlávek.

Smůlu protrhl až ve 37. minutě po odvážném průniku Galus. Jenže hned za čtyři minuty Maribor srovnal z první vážnější akce, když Matko sklepl na Žugelje.

„V začátku nám v koncovce chyběl klid, ale přikládal bych to nervozitě. Přece jen takové zápasy kluci nehrají a bylo vidět, že by to potřebovali. Věřil jsem ale, že to zvládneme, protože převaha byla veliká,“ prohlásil kouč Janotka.

Ve druhé půli pak Slovince jeho mužstvo sestřelilo třemi zásahy během sedmi minut. Nejdřív po velké chybě hostů v rozehrávce Zlatohlávek předložil míč Zmrzlému a ten poslal Sigmu do vedení. Další gól přidal Matoušek, který se parádně položil do Galusova centru a nakonec zaúřadoval Zlatohlávek, který přízemní ranou z hranice vápna upravil na 4:1.

Pátý gól mohl ještě přidat Zmrzlý, ale špatně vyboxovaný míč vrátil brankáři Mariboru do náruče. V závěru se Sigma stáhla i kvůli tomu, že řadu hráčů chytaly křeče.

„To proto, že jsme to odmakali opravdu naplno,“ vysvětlil střelec třetí branky Jakub Matoušek.

„Kluky nebylo třeba motivovat, protože to byl největší zápas, který kluci doteď hráli. Dali do toho opravdu všechno. Očekávání, napětí, ale stejně tak i odhodlání u nich bylo opravdu veliké,“ dodal Janotka, který dodal, že pro hráče byla motivací i úterní výhra Plzně ve stejné soutěži nad AS Řím 4:3.

„Už jejich první zápas s CSKA Moskva jsme sledovali a kluci po remíze 1:1 říkali, že bychom Rusy porazili 4:1, protože jsme Plzeň porazili v lize 3:0. S Římem by to tedy asi bylo 7:3 pro nás,“ usmál se Janotka.

V odvetě v Mariboru 24. října bude jeho týmu bude k postupu stačit i podstatně skromnější skóre.

SK Sigma Olomouc – NK Maribor 4:1 (1:1)

Branky: 37. Galus, 55. Zmrzlý, 61. Matoušek, 62. Zlatohlávek – 42. Žugelj
Rozhodčí: Lukjancukas – Gerasimov, Mirauskas (vš. Litva). ŽK: Grygar, Zlatohlávek, Galus, Langer - Kolmanič.
Sigma: Trefil – Diblík, David, Zima, Beňa – Grygar – Matoušek (89. Grečmal), Zlatoholávek, Zmrzlý, Galus (81. Langer) – Raab (90. Machala). Trenér: Tomáš Janotka.
Maribor: Jurca – Šlamberger, Maher, Koblar, Verbič – Frešer (72. Martinčič), Mutavič – Žugelj (84. Vipotnik), Cener (67. Kotnik), Kolmanič – Matko. Trenér: Milan Žurman.