Trenér Martin Pulpit nechal odpočívat brankáře Drobisze a hráče do pole Šuškavčeviče, Janotku, Hubníka, Bajera, Rossiho, Melinha a Pulkerta, nemocný útočník Petr hrát nemohl. Olomouc vprvní poločase soupeře jasně přehrávala a lehce se dostávala do šancí. První gól padl po rohu, další tři ze hry. Ve druhém poločase už se Sigmě tolik nedařilo.

„Mnoho přihrávek šlo zbytečně dozadu. Ale byl to první zápas, na tom se nedá moc hodnotit,“ řekl kouč Sigmy Martin Pulpit. Ipo přestávce měla Sigma šance. Těsně vedle pálili Bueno, Kaščák a Randa. Pět minut před koncem hosté snížili, když se po přímém kopu prosadil Motyčka.

Domácí trenér mohl být spokojen se střeleckou produktivitou ofenzivních hráčů. „To mě samozřejmě potěšilo. Kdy naposledy dala Sigma čtyři góly,“ usmíval se Pulpit.

Sigma už dnes odjíždí na kondiční soustředění do hotelu Devět skal. Hráče čeká perný program. „Uvidím, jak bude vypadat terén, ale měli bychom absolvovat celkem zhruba osmdesát kilometrů na běžkách a padesát po svých,“ uvedl Pulpit.

Na soustředění nejede pouze nemocný útočník Jakub Petr a brankář Jan Vojáček, který zklubu odejde na hostování.

SK Sigma Olomouc– Vítkovice 4:1 (4:0)

Branky: 7.V. Schulmeister, 9.Onofrej, 23.Klesnil, 32.Štěpán– 85.Motyčka. Rozhodčí: Vysloužil. Diváci: 200.

SK Sigma: I. poločas: Lovásik– Jindřišek, Bodeček, Škerle, Heidenreich– Štěpán, Rýdel, Hořava, Onofrej– V. Schulmeister, Klesnil. II. pol.: Bárta– Hrdlovič, Bodeček, Hudec, Jurkič– Randa, Kaščák, Nepožitek, Lukšík– Kazár, Bueno. Trenér Martin Pulpit.

Vítkovice: Václavík (46. Klepek)– Hradský, Švec (46. Hromkovič), Suchánek, Cverna (46. Kroker)– Dobeš, Křiva (46. Novák), Motyčka, Mikulenka– Schön, Jandík. Trenér Alois Grussmann.