V Boleslavi to byly vydřené tři body, ale právě takové zápasy, kde se úplně nedaří musí šampion zvládat. A Sigmě se to podařilo.

Klíčový moment zápasu přišel ve 32. minutě, kdy se Pospíšil nadechl k sólu, které se už téměř dá nazvat jeho typickým. Na hranici vápna mu vystavil skluzem tvrdou stopku stoper Dosoudil. Jasný faul. A po konzultaci s asistentem Blažejem rozhodl sudí Paták, že také penalta. Tu proměnil s přehledem Ordoš a vstřelil jediný gól zápasu.

Pro Sigmu to nebylo úplně zasloužené vedení. Boleslavbyla v prvním poločase směrem dopředu aktivnějším a také nebezpečnějším týmem. Houževnatý Nešpor dělal kvůli absenci Škerleho nově složené stoperské dvojici Dreksa – Šindelář potíže. Hanáci ale většinou stačili nebezpečí včas zpacifikovat.

Vážnější zákrok si musel brankář Blaha připsat jen v 27. minutě, kdy Šindelář u autové čáry podcenil souboj právě s Nešporem a ten pak z úhlu postupoval do olomouckého vápna. Tvrdou střelu na přední tyč si ale strážce hanácké branky pohlídal a vyrazil na roh.

Stejně tak Blaha jen zkontroloval Marešův trestný kop, kterak z téměř ideální pozice proletěl přes zeď i břevno do zámezí.

I ve druhém poločase se olomoucká defenziva musela pořádně ohánět, ale až ke svému brankáři dlouho propouštěla jen málo boleslavských pokusů. Jednou z nemnoha výjimek byla Marešova rána z 20 metrů, která prosvištěla nad břevnem a zakončila tlak v domácích v úvodu druhého poločasu.

Postupem času však i bez Škerleho solidně fungující obrana povolovat. Blízko k vyrovnání byli domácí po rychlém a dlouhém výkopu brankáře Millera, který ještě prodloužil Nešpor až na Kúdelu. Ten se zasekávačkou zbavil Šindeláře a naservíroval Fillovi. Jeho střelu ale zaskakující kapitán Hořava dokázal skluzem za vteřinu dvanáct srazit na břevno.

Drtivý nápor rozjela Boleslav patnáct minut před koncem. Sigma ale s vypětím sil odolala. Především Blaha se musel dvakrát vyznamenat. Nejdřív úžasným zákrokem vyrazil Kudelovy polonůžky a pak se nenechal překvapit střelou střídajícího Buluta na přední tyč.

Sigmě, konkrétně Hubníkovi, bohužel po brejku nevyšla kroucená střela na zadní tyč, a tak bylo postaráno o dramatický závěr. Sigma ale ustála i pětiminutové nastavení a raduje se alespoň dočasně z vedení v ligové tabulce.

FK Mladá Boleslav – SK Sigma Olomouc 0:1 (0:1)

Branka: 32. Ordoš z pen. Rozhodčí: M. Paták – Filípek, Blažej. ŽK: Šírl, Johana – Hořava, Vepřek, Dreksa, Navrátil, Klesnil. Diváci: 3072.

Boleslav: Miller – Bořil, Johana, Dosoudil, Šírl – Kúdela, Janíček – Fillo (63. Štohanzl), Sivrič, Mareš (66. Bulut) – Nešpor (81. Ondřejka). Trenér: Ladislav Minář.

Olomouc: Blaha – Rossi, Dreksa, Šindelář, Vepřek – Pospíšil, Hořava – Schulmeister (72. Klesnil), Ordoš, Navrátil (84. Petr) – Hubník (90. Plšek). Trenér: Roman Pivarník.