Sigma v Turecku remizovala s Košicemi

Olomouc/Antalya - Ani ve druhém utkání na tureckém herním soustředění fotbalisté SK Sigma Olomouc nevyhráli. Po prohře se sbrskou Vojvodinou Novi Sad (0:2) Hanáci ve čtvrtek remizovali se slovenským MFK Košice.

5.2.2009

Tomáš Janotka se dere do šance.Foto: DENÍK/Jiří Kopáč

Sigmě se stejně jako v úterý proti Srbům nepovedly úvodní minuty zápasu a od 28. minuty prohrávala. Ještě do přestávky bylo srovnáno, dvě minuty před přestávkou vyrovnal záložník Tomáš Janotka. Nepožitek Janotku vyslal do sóla, které skončilo lobem přes vybíhajícího brankáře.

„Nebylo to tolik kvalitní utkání jako to předchozí proti soupeři ze Srbska. První poločas ještě snesl měřítko, ale druhý už se nám tolik nepovedl. Bylo tam mnoho nepřesností a ztrát, hra byla rozkouskovaná,“ řekl trenér SK Sigma Olomouc Zdeněk Psotka.

Jeho tým měl znovu více šancí, ale proměnit je nedokázal.

„V těch největších možnostech byli Štěpán a Ordoš, vždy po centrech Kobylíka.Další šance měli Vašíček, Machalický nebo Petr. Ale ve finální fázi nám to znovu nešlo,“ podotkl Psotka.

Dorostenec Václav Vašíček se do Turecka přesunul na začátku týdne.

„Měl s námi jet Murin, ale těsně před odjezdem onemocněl. A letenky nešlo přebukovat, takže Vašíček za námi dorazil později. V dorostu podává dobré výkony a své si odevdl i nyní v zápase proti Košicím,“ uvedl Psotka.

Další zápas na herním soustředěnív Turecku hraje Sigma v neděli proti bulharskému týmu Levski Sofia (17.00).

SK Sigma Olomouc – MFK Košice 1:1 (1:1)

Branka Sigmy: 43. Janotka.

SK Sigma: Lovásik – Janotka, Ulma, Šuškavčevič (46. Škerle), Heidenreich – Štěpán, Štětina (65. Nuc), Nepožitek (65. Hořava), Machalický – Petr (60. Ordoš), Vašíček (46. Kobylík). Trenér Zdeněk Psotka.

Autor: Petr Pelíšek