Trenér Zdeněk Psotka poslal do boje proti stabilnímu účastníkovi kvalifikačních fází Ligy mistrů a pro letošek také postupujícímu týmu ze základní skupiny Evropské ligy téměř ideální sestavu. Chyběl snad jen po zranění se vracející kapitán Radim Kučera, jehož nahradil Václav Koutný a v útočném triu naskočil od začátku Jan Schulmeister, který se zatím v zimní přípravě prezentoval více než dobře.

Samotný úvod však Hanákům nevyšel úplně podle představ. Už po čtyřech minutách Sigma po vlastenci Aleše Škerleho prohrávala.

Odpověď však přišla rychlostí blesku. V sedmé minutě se prosadil Daniel Rossi. Do poločasu pak udeřili ještě Tomáš Hořava a Michal Hubník, kteří jakoby chtěli na turecké půdě zanechat výraznou stopu, když oba odlétají na reprezentační srazy zpět do České republiky.

Po přestávce už se na výsledku nic nezměnilo. Těšit může olomoucké fanoušky fakt, že na necelou půlhodinu se zapojil do hry Michal Ordoš, který v Olomouci bojoval s drobnými zdravotními problémy.

Další utkání hraje Sigma v Beleku od 17 hodin tamního času (16.00 SEČ) s vedoucím týmem chorvatské ligy Dinamem Záhřeb.

SK Sigma Olomouc – BATE Borisov 3:1 (3:1)

Branky: 7. Rossi, 32. Hořava, 45. Hubník – 4. Škerle vl.
Sigma: Drobisz – Janotka, Koutný, Škerle, Vepřek – Rossi, Hořava, Bajer – Hubník (82. Přikryl), Schulmeister (63. Ordoš), Petr (75. Doležal). Trenér Zdeněk Psotka.