„Byli jsme na obědě se šéfem Sigma Group panem Milanem Šimonovským a máme společnou snahu, aby se hrál v Olomouci fotbal v Sigma Areně,“ prozradil na tiskové konferenci místopředseda představenstva a ředitel olomouckého klubu Jaromír Gajda.

„Z toho nemusí být obrovská finanční částka, ale spíš zaručení dlouhodobé spolupráce a věc, která nás posílí po ekonomické stránce,“ vysvětloval Gajda.

„Chceme to udělat tak, aby to neskončilo jak na Spartě, ale aby nás ten stejný název přežil. Jinak to nemá asi smysl,“ upřesňuje ředitel fotbalového klubu.

„Šéf koncernu Sigma říká, že by o to měli velký zájem. Snad se to podaří,“ říká místopředseda představenstva olomouckého klubu, který věří, že se obě strany dohodnou.

Omílané téma

Přejmenování Androva stadionu je dlouho omílané téma. Příznivci tradičního názvu by si těžko zvykali, že chodí na fotbal do areny, která nese jméno jednoho ze sponzorů. Jedině název Sigma by ale podle Gajdy olomoučtí fotbaloví příznivci strávit dokázali.

„V roce 1967 přistoupil koncern Sigma k tomuto fotbalovému klubu a v roce 1978 začal budovat tento stadion. Čili ta historie a minulost je tak svázána se jménem Sigmy, že by toto jméno bylo nejlepší řešení. Jakýkoliv jiný název by asi Olomoučané nevzali,“ uvažuje Gajda.

Název Andrův stadion by přesto podle něj neupadl do zapomnění.

„Je tady krásný sportovní areál. Jeho zakladatel pan Josef Ander tady začal v roce 1938 budovat kluziště, tenisové kurty, čili více sportovišť. Název Andrův stadion bude mít celý sportovní areál včetně našich tréninkových hřišť. Ale jen čtyři tribuny s fotbalovým hřištěm by byla Sigma Arena,“ vysvětluje Gajda.

„Andrův stadion je taková tradice, že nemůžeme říct, že jej rušíme,“ dodává.

Smlouva s generálním obchodním partnerem, firmou Tipsport, a.s., pokračuje ještě minimálně další dva roky. „Tam je to stabilizované. S Gemem, Exekucemi Přerov a Adidasem také. Takže to máme zajištěné,“ pochvaluje si Gajda.

Stále ještě Andrův stadion se pomalu, ale jistě dočkává své kompletní podoby. Práce na nové jižní tribuně pokračují podle plánu a na kvalifikační střetnutí s Litvou, které se odehraje 7. září, by měla být připravena.

„V polovině srpna by měla proběhnout kolaudace hlediště, přístupových koridorů a také sociálních zařízení tak, aby těch 1894 míst bylo k dispozici na kvalifikační utkání mistrovství Evropy,“ potvrzuje Gajda.

„Termín kolaudace celé stavby ale neproběhne dřív než 15. září,“ dodává Gajda. Investoři celou tribunu převezmou do 30. září.

MIROSLAV MAZAL