Loipersdorf leží v kopcovité oblasti na půl cesty mezi Štýrským Hradcem a Vídní na pomezí Štýrska, Dolního Rakouska a Burgenlandska. Olomoucký tým tak našel tu pravou oázu klidu pro pilování ideální formy.

„Jsem rád, že konečně jedeme do Rakouska, protože je obrovské vedro a já doufám, že v tamním klimatizovaném hotelu i v lepším podnebí si dokážou lépe oddechnout. Kromě odpočinku nás ale samozřejmě čeká také trénink a tři přípravné zápasy," prohlásil trenér Sigmy Olomouc Roman Pivarník.

Ten vzal do Rakouska tým složený ze tří brankářů a dvaceti hráčů do pole. Situaci při výběru mu ulehčil fakt, že se o víkendu olomoucký klub dohodl se slovenskou Senicou na hostování útočníka Adama Varadiho a obránce Václava Koutného.

Senické hostování na půl roku

Tyto dva hráče čekala na rozdíl od jejich týmových kolegů cesta východnějším směrem do klubu trenéra Zdeňka Psotky, bývalého lodivoda Sigmy.

V Olomouci zůstali rovněž zranění útočníci Zdeněk Klesnil a Václav Vašíček.

„Varadi s Koutným budou v Senici hostovat půl roku," upřesil pro klubový web místopředseda představenstva Sigmy Jaromír Gajda.

Oba hráči odcházejí do klubu, kde je na jejich postech menší konkurence než v Sigmě.

„Václava Koutného Zdeněk Psotka do Senice chtěl, věříme, že se tam prosadí," dodává Gajda.

Šampion Bosny a účastník Ligy mistrů

Na které soupeře Sigma během herního soustředění narazí?

Již v úterý od 18 hodin se v městečku Heiligenkreuz im Lafnitztal, ležícím až u hranic s Maďarskem, utkají s mistrem bosenské ligy Željezničarem Sarajevo, klubem, kde svoji hvězdnou kariéru startoval například střelec Edin Džeko.

Ve čtvrtek také od 18 hodin Hanáci narazí na Pandurii Târgu Jiu. Klub, který skončil v minulém ročníku rumunské ligy na sedmé pozici. Hrát se bude v Bad Erlachu.

Na závěr soustředění, v sobotu, čeká Sigmu zřejmě nejsilnější z trojice soupeřů – turecký Bursaspor, vítěz domácí ligové soutěže ze sezony 2009/2010. Zápas proti účastníku Ligy mistrů z předminulé sezony Sigma odehraje na hřišti v Bad Tatzmannsdorfu od 18 hodin.

„Všichni soupeři mají kvalitu. Rozhodně nás prověří," dodává trenér Pivarník.

Kdo odjel 
na soustředění?

Zdeněk Zlámal

Martin Blaha

Martin Šustr

Petr Vavřík

Tomáš Janotka

Aleš Škerle

Igor Golban

Pavel Dreksa

Michal Vepřek

Martin Hála

Martin Šindelář

Daniel Silva Rossi

Tomáš Hořava

Jan Navrátil

Martin Pospíšil

Jakub Petr

Radim Nepožitek

Václav Tomeček

Marek Heinz

Jan Schulmeister

Michal Orodoš

Michal Hubník

Martin Doležal