Ten si musel cestu do 3. kola proklestit přes dvě penaltová dramata. Nejprve v ostře sledovaném derby vyřadil nedaleké Boskovice a potom také třetiligový Uničov. Sigma, která je však ještě o dost větším soustem, startovala až ve druhém kole a celkem bez problémů vyhrála v Brně Líšni 3:1.

Na Prostějovsku jsou na ligisty natěšení.

„Uničov, to byly Velikonce. Sigma budou Vánoce,“ připouští trenér Protivanova a bývalý útočník Sigmy Roman Sedláček.

Protivanov: osm hráčů z Olomouce

Pro něj, ale i spoustu dalších aktérů pohárového souboje půjde o specifický zápas. V Protivanově momentálně působí hned osm kmenových hráčů Olomouce. Vzájemný vztah pojí také sportovního ředitele Sigmy a předsedu protivanovského oddílu Antonína Krátkého.

„Na tento zápas se moc těším. S Tondou Krátkým jsme zažili krásné časy v Prostějově. Já jsem chytal a on hrál pravé brko,“ vzpomíná Kubíček.

„Bude to takové utkání proti svým. Vždyť tam máme osm hráčů, kteří se budou chtít předvést v co nejlepším světle,“ dodává.

Podobný zápas Sigma hrála už před dvěma lety a nedopadlo to pro ni dobře. V penaltovém rozstřelu padla v Konici a bylo z toho velké haló.

„Moc dobře si na ten zápas vzpomínám, bylo to za trenéra Pulpita. Něco podobného se ale nesmí v žádném případě opakovat,“ říká odhodlaně záložník Lukáš Bajer, který je jedním z pětice pamětníků ostudného vyřazení.

Kromě něj byli v Konici na trávníku ještě Tomáš Lovásik, Martin Komárek, Daniel Rossi a Jakub Petr.

„Určitě budou namotivovaní, budou se chtít ukázat. Přijde hodně lidí a budou je hnát dopředu. Už proto by bylo dobré zchladit je rychlým gólem. Každopádně nic jiného než postup nás nemůže zajímat. Musíme potvrdit kvalitu a vyhrát,“ burcuje Bajer.

Bajer: Musíme to zlomit

Jenže vyhrát, to je pro Sigmu v současné chvíli problém. V lize se jí to nepovedlo už sedmkrát za sebou a v bilanci posledních týdnů tak svítí jediná výhra z poháru v Líšni.

„Samozřejmě nálada není optimální. Všichni do jednoho nejsme spokojení, ale musíme se s tím poprat a zlomit to. Začít musíme už v Protivanově,“ nepřestává věřit Bajer.

Ani Protivanovu to v divizi nejde zrovna ideálně. Za tři vítězství z osmi zápasů je zatím stejně jako Sigma dvanáctý.

„Takže by to mohla být docela slušná holomajzna,“ prohlásil s nadsázkou protivanovský kouč Sedláček.

Utkání začíná v Protivanově ve středu v 16.30.

Konický zázrak - jak to tenkrát bylo?

Mnozí fanoušci Sigmy i Konice mají tento zápas stále v živé paměti. Divizní trpaslík vyřadil z 2. kola poháru prvoligového obra. Sigma tehdy na půdu svého soupeře přijela jako jasný favorit, ale Konice dokázala zápas dovést k penaltovému rozstřelu, po kterém se radovala ze senzačního postupu.

Na straně domácích zářil brankář Kmecík, který je v Konici stále na hostování právě ze Sigmy. Stejně jako mnoho jeho spoluhráčů i současných hráčů Protivanova.

28. 8. 2007: Sokol Konice – SK Sigma Olomouc 0:0 (5:4 p. k.)

Sokol Konice: Kmecík – Šimek, Rus, Derco, Voral – Křeček, Macháček, Michalčák, Skopal – Kobylík, Režný. Trenér: Karel Procházka.
Sigma Olomouc: Lovásik – Jindříšek, Komárek (66. Bodeček), Hudec, Jurkič – Bajer, Rossi (52. Randa), Melinho, Lukšík – Bueno, Petr (46. Klesnil). Trenér: Martin Pulpit.

Jiří Fišara, Martin Dostál