Utkání ve Viganticích nepřineslo příliš pohledného fotbalu ani vzrušujících situací. Slovenský celek z Podbrezové se brzy ujal vedení po trefě Stanislava Cuprišina.

Sigma, která testovala dva zahraniční fotbalisty – Maďara Arpáda Vase a Brazilce Ericka Luise Palmu dos Santose, srovnala na začátku druhé půle, když po standardní situaci gólově zakončil hlavou Václav Koutný. Dál už se tým Sigmy, v sestavě i s Markem Heinzem, gólově neprosadil.

„Bylo vidět, že chyběla souhra. Hrálo tam pět nových hráčů vedle sebe,“ konstatoval trenér Sigmy Zdeněk Psotka, kterému se více zamlouvalo podvečerní utkání s loňským účastníkem Champions League.

„Utkání se Žilinou mělo velmi dobrou úroveň. Bylo vidět, že soupeř je v přípravě asi o čtrnáct dní dál než my a byli lepší a měli více šancí,“ uvedl olomoucký trenér, který mohlo sledovat od prvních minut útočné snahy slovenské Žiliny.

V 10. minutě se po rohovém kopu málem prosadil Lietava, který mířil hlavou těsně nad. Ten samý hráč o chvíli později prověřil olomouckého gólmana Šustra, jenž byl ovšem pozorný. Obrana Žiliny působila kompaktním dojmem a Sigma se těžko prosazovala. Nejaktivnější byl útočník Schulmeister, kterého doplňoval Varadi. K vyložených šancím to ale nevedlo.

Brazilská posila Olomouce Coimbra předvedl při standardní situaci svoji kopací techniku, na gólmana Krnáče ale nevyzrál. Na druhé straně se v šanci zjevil Barčík, ale gólman Sigmy Šustr se činil.

Svůj poslední zákrok si Šustr připral proti střele Picha a na druhý poločas přenechal místo v bráně kolegovi Bártovi.

Ani on však lovit míč ze sítě nemusel. Žilina měla ve druhé půli územní převahu, ale do vyložených šancí se totiž nedostávala. Tým trenéra Pavla Hapala hrozil zejména ze standardek, obrana Sigmy se však činila a zápas odehrála s čistým štítem.

V největší šanci Sigmy se zjevil po hodině hry Adam Varadi, z hranice šestnáctky v tísni minul odkrytou branku Žiliny.

I druhé sobotní utkání na Valašsku tak dospělo znovu k remíze – tentokrát 0:0.

Trenér Psotka po utkání vyzdvihl především výkony obou brankářů a rovněž uznal kvality soupeře. „Byla to součást kondiční přípravy. Hráli jsme spolu úplně poprvé. U stávajících hráčů chyběly některé návyky, které měli na jaře. U těch nových tam souhra nebyla skoro žádná,“ hodnotil oba sobotní zápasy a rovněž prozradil situaci okolo dvou testovaných zahraničních fotbalistů – Ericka Dos Santose a Arpáda Vase.

„Erick naskočil v obou zápasech. Je to dorostenec, který má potenciál, ale musí se na něm ještě hodně pracovat. Je to Brazilec, který už na jaře odehrál zápasy v České fotbalové lize za Hlavici. S Arpádem jsme se dohodli, že testy ukončíme,“ prozradil Psotka.

V neděli se jeho tým představí v přípravném zápase na Dolní Bečvě.

SK Sigma Olomouc – Podbrezová 1:1 (0:1)

Branky: 50. Koutný – 8. Cuprišin.

Sigma: Drobisz – Hála (86. Štětina), Kučera, Koutný, Vepřek (75. Dreksa) – Nepožitek (60. Dos Santos), Rossi, Vas – Petr (75. Bernard), Jerome, Heinz. Trenér Zdeněk Psotka.

SK Sigma Olomouc – Žilina 0:0

Sigma: Šustr (46. Bárta) – Janotka, Škerle, Murin (76. Dreksa), Coimbra (70. Štětina) – Navrátil (85. Bernard), Bajer, Vavřík – Schulmeister, Varadi, Přikryl (76. Dos Santos). Trenér Zdeněk Psotka.

Žilina: Krnáč – Angelovič, Piaček, Guldan (46. Prince), Mráz (46. Leitner) – Pich (65.Žilák), Pečovský (46. Šulek), Barčík, Gergel (76. Ondráš) – Majtán (65. Zlatkovič), Lietava. Trenér: Pavel Hapal.