Oproti poslední sobotní přípravě s Banskou Bystricou proměnil trenér Pivarník základní jedenáctku tak, že do boje šla odpočatá skupina a odehrála šedesát minut. V nich měli Hanáci mírně navrch.

Na přípravu až nezvykle motivovaného soupeře přehrávali hlavně díky spolupráci elitní trojice ze středu pole Pospíšil, Hořava, Ordoš.

Poslední jmenovaný vstřelil ve 27. minutě branku, která nakonec určila výsledek zápasu, když proměnil diplomaticky řečeno „přísnou penaltu" za faul, který si doslova vymodlil.

Další góly už nepadly, přesto ale byl k vidění zatím jasně nejkvalitnější zápas letošní zimní přípravy.

„Narazili jsme na těžkého soupeře a zápas jsme jak po technické, tak po taktické stránce zvládli. A musím říct, že jsme ho zvládli i po stránce morální, protože bylo vidět, že únava u hráčů už je velká," pochvaloval si trenér Roman Pivarník.

„Žilina patří na Slovensku ke špičkovým mužstvům. Nedávno byla mistrem a dokonce se dostala do Ligy mistrů. Proti takto kvalitnímu soupeři jsme viděli nátlakovou hru, hru v bloku, rychlé protiútoky. Museli jsme prostě dnes využít všechny prvky hry, a to je dobře," řekl.

Spokojený byl i s tím, že se zápas obešel bez zranění, přestože mezi některými dvojicemi to na umělém trávníku sem tam pořádně zajiskřilo.

„Jsem rád, že to tak bylo. Máme hodně technické mužstvo, ale na podzim už jsme dokázali na tvrdosti přidat. Jsme díky tomu odolnější. Pokud se hráči nezraní a soupeř chodí do soubojů ostře, ale korektně, tak jsem rád. Hraje se víc pod tlakem a hráči si na to musejí zvykat," poznamenal Pivarník.

Jeho mužstvo čekají další zápasy pravděpodobně o víkendu, kdy se zúčastní finálového turnaje Tisport ligy v Berouně. Pokud tedy Karviná neporazí v posledním utkání základní skupiny Orlovou o devět branek. „První část měla být završená plesem a volnem. Ale volno nakonec bude muset být ještě o něco později, a jedna parta, která bude hrát v sobotu, bude moct být na plese o něco kratší dobu," rozesmál Pivarník hlouček novinářů.

Sigma kvůli Tipsport lize zrušila také úterní utkání se Znojmem. „Tím, že budeme hrát o víkendu, tam vytížení bude," vysvětlil. „Tipsport ligou vlastně ta hrubá příprava skončí. Pak na takových sedm osm dní přejdeme do rychlostní vytrvalosti. Trošku zvolníme, aby ta hrubá únava odešla. Ladit formu budeme poté až v Turecku," dodal.

SK Sigma Olomouc – MŠK Žilina 1:0 (1:0)

Branka: 27. Ordoš z pen. Rozhodčí: Plesar – Lakomý, Drápal. ŽK: Pospíšil. Diváků: 250.

Sigma: Blaha – Sukup (60. Janotka), Dreksa (60. Ješko), Škerle (60. Šindelář), Vepřek (60. Bernard) – Hořava (60. Houska), Pospíšil (60. Plšek) – Zahradníček (46. Javůrek), Ordoš (60. Petr), Navrátil (60. Schulmeister) – Doležal (60. Schmidt). Trenér: Roman Pivarník.

Žilina: Dúbravka – Angelovič (71. Kadlec), Mravec, Piaček (46. Ondráš), Nunes (71. Ali Ceesay) – Pečovský (46. Škriniar) – Barčík (71. Lupčo), Gergel (46. Paur), Káčer (60. Škvarka), Pich (60. Mihalík) – Guba (46. M. Ceesay). Trenér: Štefan Tarkovič.