Před rokem Sigma padla až ve finále po penaltách se Žilinou a podobně úspěšná by jistě chtěla být i letos. Na druhou stranu pořád jde hlavně o dobrou přípravu na ligové jaro.

„Finále cílem není. Hlavní je pro nás odehrát dobrá utkání a také to,aby se pokud možno nikdo nezranil. Loni se nám to stalo a pro mistrovské zápasy to pak byla velká ztráta, tak letos to snad bude jinak,“ přeje si Psotka.

Tipsport liga by měl sloužit hlavně navrátilcům z hostováním a novým hráčům z juniorky k tomu, aby ukázali, zda mohou být alternativou pro áčko.

„Budeme chtít vidět všechny nové hráče ve spolupráci a porovnat jejich výkonnost s tím stávajícím kádrem,“ vysvětluje Psotka, o co hlavně v sobotu půjde.

Stejně jako v minulých letech rozdělí kádr na dvě mužstva. A už teď je jasné, že ještě nevyužije trojici stoperů. Individuální přípravu budou mít Radim Kučera, Pavel Dreksa i Aleš Škerle.

„Celý týden už naopak trénoval Michal Ordoš, takže ten bude v sobotu k dispozici,“ prozradil Psotka.

Hudec nenastoupí

První polovina olomouckého týmu. se od desíti hodin postaví domácí Zbrojovce.

V jejím kádru došlo během prosincové dovolené k solidnímu průvanu. Kabinu opustili ostřílení ligoví matadoři Trousil a Polách.

V klubu skončil také brankář Martin Lejsal. S vedením klubu se nedohodl na prodloužení smlouvy, přestože ho fanoušci zvolili nejlepším hráčem bídného brněnského podzimu.

Hostování skončila záložníkovi Tomáši Michálkovi a také olomouckému Martinu Hudcovi, který se proti nedávným spoluhráčům na hřišti nepostaví.

„Martin s námi trénuje, ale jeho situace je podobná jako v létě. Hledá si angažmá jinde a během ledna by si ho měl najít. Stoperů máme dost a tak s ním nepočítáme. Nějaké přípravné utkání by mohl odehrát za juniorku, ale v našem týmu spíš ne,“ prozradil olomoucký kouč Psotka.

Další exolomoucký fotbalista Filip Rýdel naopak v Brně prodloužil hostování z Plzně do konce sezony.

Nejvýraznější posilou Brňanů do bojů o záchranu je zatím brankář Lukáš Krbeček taktéž z týmu lídra Gambrinus ligy, který bude v jihomoravské metropoli vypomáhat do konce soutěže.

V Brně také testují záložníka Martina Marošiho, který působil na podzim v druholigovém Třinci a loni v lednu byl na zkoušce právě v Sigmě.

Dubnica bojuje o záchranu

Slovenská Dubnica, druhý soupeř Psotkovy družiny, je na tom podobně jako Brno. Ve slovenské Corgoň lize jí po podzimu patří poslední dvanáctá pozice a na jaře čeká hlavně tuhý boj o záchranu.

Nejznámějším hráčem jejího kádru je třiatřicetiletý útočník Andrej Porázik, který v minulosti působil v Žilině. Pravděpodobně nejlepší výkony ale podával dvaadvacetiletý záložník Peter Šulek, o nějž se živě zajímá Trnava.

Utkání Sigmy v Tréninkovém centru mládeže v Brněnských Ivanovicích začínají v 10 a 12 hodin.