Už třetí tvrdý úder dostali Hanáci v pátek večer v Brně. Se zachraňující se Zbrojovkou prohráli 0:2.

Obavy o postup do pohárové Evropy jsou namístě.

Zvlášť proto, že rozdíl mezi ambicemi obou týmů byl patrný jen nějakých dvacet minut po změně stran. Sigma začala soupeře přehrávat, ale ani vyloženou šanci si nevytvořila.

Nadšeně bojující Brno bylo blíž k vítězství, na které nakonec po přísném vyloučení Varadiho, tečované střele Mezlíka a Švancarově úniku se štěstím dosáhlo.

Kde je problém?

Předně v tom, že Sigma přestala dávat góly. Naposledy se trefil 15. března proti Baníku Martin Doležal po hrubé chybě ostravské obrany.

Vyjádřeno v čistém čase 339 minut gólového půstu.

„Stalo se nám to v lize už potřetí. Nevím, čím to je. Jako kdyby nám reprezentační přestávka uškodila. Nemůžeme se dostat do své hry," krčil v pátek po brněnské blamáži rameny Doležal, se třemi góly nejlepší jarní střelec Olomouce, kterému se zdálo, že jeho týmu chybělo i štěstí.

Zvláštní červená karta?

Po znatelném zlepšení, po změně stran, jako by se všechno proti Sigmě spiklo.

„Dostali jsme zvláštní červenou kartu. Sudí tvrdil, že to viděl, ale podle mě ne. Radši se k tomu nebudu vyjadřovat, nebo dostanu trest," řekl Doležal.

A připojil pohled na vedoucí gól Brna, kdy třináct minut před koncem srazil Mezlíkovu ránu nešťastně do protipohybu Zlámala obránce Šindelář.

„Byl to šťastný gól. Ta střela by asi letěla na tribunu, a my si ji bohužel srazíme do branky," kroutil hlavou.

Není divu, že na Sigmu pomalu padá psychická deka.

„Na konci už nám podle mě chyběly i morální síly," podotkl Doležal, který ale ocenil i výkon soupeře.

„Brno hrálo po výměně trenéra na hranici svých možností," uvedl.

Jablonec šanci k útěku nevyužil

Naštěstí nejen Hanáci tápou.

Jablonec, jejich hlavní konkurent v boji o třetí místo, nevyužil příležitost utéct Sigmě na rozdíl čtyř bodů a na Dukle utrpěl debakl 1:5.

Podobně jako Sigmu i Jablonec srazilo vyloučení. Za stavu 1:1 musel po faulu na Pospěcha ze hřiště ještě na podzim olomoucký obránce Daniel Rossi.

„Od doby, co jsme vstřelili první gól, mi přišlo, že hráči zapomněli, že hra má kromě útočné i obrannou fázi. Snad třikrát jsme pustili Duklu do přečíslení, což by se za stavu 0:1 nemělo stávat, a vedlo to k vyrovnání," řekl trenér Jablonce Václav Kotal.

„Ve druhé půli jsme totálně propadli," dodal.

Zezadu se blíží vlčáci

Rozdíl mezi oběma soky zůstává jednobodový, zezadu už se ale blíží hladoví vlčáci.

Loňský mistr z Liberce už ztrácí na čtvrté místo, které za určitých okolností (finále poháru Sparta Jablonec) může znamenat postup do Evropské ligy, jen čtyři body.

Na stejnou metu se může po dnešní dohrávce s Ostravou dostat i Mladá Boleslav, která za týden přijede do Olomouce.

A tam už půjde opravdu do tuhého.