„Věřím, že od začátku budeme vyhrávat a záchrana se nám podaří co nejdřív,“ řekl jednašedesátiletý kouč, jemuž budou asistovat Martin Kotůlek a Josef Mucha.

„Oba patří mezi ikony, které tady hrávaly a určitě dostanou prostor. Budou mít hodně práce, i když hodně věcí si budu dělat sám, jak jsem zvyklý,“ podotkl Uličný, který se po devíti letech ocitl takřka v totožné situaci.

V lednu 2003 začínal s olomoucký týmem zimní přípravu na 14. místě tabulky s jedenácti body. Sigmu v lize zachránil, skončil jedenáctý a hned za rok dovedl tým na třetí místo a do pohárové Evropy.

Na prvním tréninku v roce 2012 přivítal Uličný 29 hráčů včetně Jakuba Podaného, posily z pražské Sparty na levou stranu zálohy či obrany.

„Olomouc se nenachází v patrech tabulky, na které jsme byli zvyklí, takže v tomto směru jim chci určitě pomoct. A jsem tady samozřejmě také za sebe. Jsem tu na hostování ze Sparty a chci ukázat, že mám na to, abych někdy zase mohl za Spartu nastupovat,“ řekl Podaný ještě před prvním tréninkem na umělé trávě v areálu Androva stadionu.

„Dnes se jen pořádně rozcvičíme a pak budeme hrát. Od zítřka už začínáme s dvoufázovými tréninky,“ poznamenal k programu přípravy Uličný.

„V lednu se zaměříme hlavně na kondici. Je tam i dost zápasů, především v Brně v Tipsport lize. A posledního ledna už odjíždíme do Turecka, kde by mužstvo už mělo být tak připraveno, abychom byli schopní vybrat základní sestavu,“ podotkl trenér Sigmy.

Kouč Sigmy Petr Uličný a nový asistent Josef Mucha. Foto: DENÍK/Miroslav Mazal

Ordoš a ještě jeden ze Sparty

Na startu ještě chyběl brazilský záložník Daniel Rossi a také vracející se útočník Michal Ordoš, který se k týmu připojí v úterý.

Hanácký klub se definitivně dohodl na ukončení jeho hostování v rakouském Kapfenbergu.

„Ordoš je pořád velice kvalitní hráč. Každý přestup je složitý, to víte. Museli jsme respektovat nějaké podmínky, které nám Kapfenberg předeslal. Ale nakonec se to podařilo, takže jsme rádi, že je tady. Od zítřka by se měl zapojit do tréninkového procesu,“ řekl sportovní ředitel Sigmy Jan Gottvald.

Ten také pracuje ještě na dalších dvou posilách.

„Do 15. ledna by se měl připojit ještě jeden hráč ze Sparty. Ale nebude to tak, že mi někoho nabídnou. Mám v mysli dvě jména a budu rád, když se dohodneme a jeden z nich tady bude,“ prohlásil Gottvald.

Potřebují "výškově zvednout"

Druhým borcem by pak měl být další střední útočník.

„Měl by být alternativou za Ordoše, kdyby se třeba zranil. Případně, aby se podělilo o místo. Mám také pocit, že je potřeba, abychom mužstvo trochu výškově zvedli. Protože malí hráči si nedokáží vytvořit tolik prostoru, aby se narodila nějaká šance nebo standardka,“ řekl Gottvald.

První přípravná utkání má Sigma na programu už v sobotu v Brně. V rámci Tipsport ligy, v níž obhahuje loňský triumf, se utká s druholigovým Znojmem a účastníkem slovenské Corgoň ligy Vionem Zlaté Moravce.