Tentokrát budou svěřenci trenéra Zdeňka Psotky využívat vymožeností hotelu Baia Lara vzdáleného 25 kilometrů od Antalye. A že jich je.

Venkovní i vnitřní bazén, posilovna, turecké lázně či sauna.

Hotelový komplex nabízí také řadu možností vyžití pro volný čas. Fotbalistům bude k dispozici vybavení pro tenis, šipky, stolní tenis či basketbal. To nejdůležitější se ale v Turecku bude odehrávat na fotbalovém hřišti. Jedno se zmenšenými rozměry 25x48 metrů je přímo součástí hotelu.

Přátelská utkání, kterých mají Hanáci v plánu celkem čtyři, se budou hrát v blízkém okolí.

Formu na jaro ladí v Turecku celá řada prvoligových klubů, a to nejen z České republiky. Nepřekvapí proto, že Sigma se v následujícím týdnu utká pokaždé se soupeřem z jiné země.

Nejzvučnějším sokem Dinamo

Prvním a nejzvučnějším sokem bude Sigmě již zítra chorvatské Dinamo Záhřeb, v současnosti vedoucí mužstvo chorvatské nejvyšší soutěže. Jeho nejznámějším hráčem je momentálně obránce a kapitán Igor Biščan, který si v kariéře zahrál třeba za Liverpool nebo Panathinaikos Atény.

Dinamo píše svou historii od roku 1945, kdy vzniklo sloučením tří tradičních záhřebských klubů HAŠK, Gradanski a Concordia.

Od té doby dokázalo vyhrát čtyřikrát jugoslávskou a dvanáctkrát samostatnou chorvatskou ligu. Největšího mezinárodního úspěchu dosáhlo v roce 1967, kdy zvítězilo na anglickým Leedsem United ve finále tehdejšího Poháru Veletržních měst (později Pohár UEFA, dnes Evropská liga - pozn. red.).

Druhým soupeřem Sigmy v Turecku bude o dva dny později, v úterý 8. února, ukrajinský Volyň Luck. Jméno do té doby prakticky neznámého klubu se olomoučtí fanoušci dokonale naučili loni v zimě, kdy do něj už fakticky přestoupili Michal Hubník a Marek Kaščák.

Protože ale Ukrajinci nezaplatili dohodnuté odstupné, vrátili se nakonec zpátky na Hanou. Luck od té doby stihl postoupit z druhé ligy do první, v níž si vede velmi zdatně.

Po podzimu je na šestém místě a ztrácí čtyři body na pátou pozici, která zajišťuje postup do kvalifikace o evropskou ligu.

Hubník a Hořava zmizí kvůli repre

Utkání bude bohužel ochuzeno o setkání starých známých. Marek Kaščák odešel v lednu do Trnavy a Michal Hubník byl stejně jako Tomáš Hořava nominován do reprezentace.

V neděli proto oba mužstvo opustí a až po konzultaci s trenérem se případně znovu vrátí do Turecka k poslednímu duelu.

„Podle letu, zdravotního stavu a také podle toho, kolik odehrají minut za reprezentaci, se rozhodneme, zda se za námi do Turecka vrátí,“ řekl kouč Psotka.

S určitostí tedy přijdou o zápas s ruským klubem Volga Nižnyj Novgorod, který je naplánován na čtvrtek 10. února. Původně měla Sigma hrát s jiným nováčkem ruské Premier Ligy Kubaní Krasnodar, nakonec ale došlo ke změně.

Mužstvo, jehož sponzorem je plynárenský gigant Gazprom, se teprve před deseti lety probojovalo alespoň do třetí ligy. Od roku 2009 hrál klub ve druhé lize a letos se probojoval do nejvyšší ruské soutěže.

Poslední „turecký“ duel čeká na Hanáky v sobotu 12. února s vedoucím mužstvem polské ligy Jagiellonií Bialystok. Ta v posledních letech zažila divoké období.

V únoru 2009 měla být za uplácení v sezoně 2004/2005 přeřazena do druhé ligy. Trest jí byl nakonec zmírněn na finanční pokutu a odpočet deseti bodů.

V minulé sezoně už Jagiellonia vyhrála domácí pohár, později i polský superpohár a zahrála si v kvalifikaci Evropské ligy, kde však podlehla Arisu Soluň.

„Soupeři jsou velmi dobří kvalitou, i když moc ne jménem. Tyto východní týmy jsou vždycky velmi dobré v držení míče, v pohybu, bude to pro nás náročný test,“ ohodnotil kouč Psotka sílu protivníků.

Vrací se Kučera s Dreksou

Kouč Psotka bude mít k dispozici kádr 22 hráčů do pole a tří brankářů, přičemž o odletu Hubníka s Hořavu již byla řeč. Kouč plánuje především využití dvojice stoperů Radima Kučera a Pavla Dreksy, kteří se vracejí po zraněních.

„Umělá tráva pro Radima nebyla ideální. V Turecku ale budeme hrát na přírodní trávě. Pavel Dreksa má povoleno hrát zápasy od února. Už nastoupil za juniorku proti Frýdku-Místku, tak uvidíme, jak na tom bude,“ uvedl trenér Psotka.

„Budeme se snažit hledat optimální sestavu. Takže určitě tři zápasy ze čtyř věnujeme tomu, abychom si vyzkoušeli hráče, o kterých uvažujeme, že by nastoupili proti Ústí nad Labem,“ dodal pro oficiální klubový web.

Ze soustředění se Sigma vrací v neděli 13. února. O týden později ji ještě čeká v domácích podmínkách generálka proti druholigovému Sokolovu a pak už 27. února liga proti Úst