Kapitán Hanáků Tomáš Randa byl obhlédnout situaci v polské Polonii Bytom, nakonec se rozhodl její nabídku nepřijmout. Vojáček s Komárkem byli od minulého týdne na zkoušce ve Spartaku Trnava. V sobotu proti Brnu (1:1) oba odehráli celý zápas Tipsport Cupu.

„Předběžný zájem o oba hráče z naší strany je, ale ještě nejsme na sto procent domluvení. Pojedou s námi na kondiční soustředění do Piešťan,“ řekl pro klubový web generální manažer Spartaku Trnava Dušan Keketi. „Během týdne se pokusíme dohodnout podmínky s hráči i jejich mateřským oddílem,“ dodal Keketi.

Že je možnost angažmá na Slovensku pro oba hráče reálná, potvrdil i sportovní manažer SK Sigma Augustin Chromý. „Martin Komárek by do Trnavy rád odešel, jede se slovenským klubem na soustředění. Trošku odlišná je situace u Honzy Vojáčka, který má ještě jiné možnosti a rozmýšlí se,“ uvedl Chromý.

Do Corgoň ligy možná zamíří i záložník Martin Pulkert. Včera se připojil k týmu FC Nitra, který je na soustředění v Břeclavi. Nitra během kondičního soustředění hraje zápasy proti 1. HFK Olomouc (16. 1.) a Opavě (19. 1.).

„Trenér slovenského týmu Pavel Hapal hledá vhodného hráče pro ofenzivu a Pulkerta si vyzkouší,“ uvedl Chromý. Pulkert má ještě možnost jít do druhých nejvyšších soutěží v Nizozemsku a Belgii.

Fotbalisté Sigmy se v pátek vrátili z kondičního soustředění v hotelu Devět skal na Vysočině. O víkendu měli od kouče Martina Pulpita volno, dnes zase začnou trénovat.

Ve středu hrají Hanáci přípravný zápas proti Kroměříži, v sobotu se Zlatými Moravcemi. Měl by u toho být i Brazilec Melinho, který má od klubu svolení odejít. „Zatím zůstává, v jeho případě není nic nového,“ řekl Chromý.

Jednou nohou pryč ze Sigmy byl už kapitán Tomáš Randa. Ten se v polské prvoligové Polonii Bytom dohodl na podmínkách, ale nakonec tam nejde, protože se mu nelíbilo prostředí.