Navrátilec z Plzně onemocněl a středeční trénink vynechal. Pokračují také jednání ohledně návratu Radoslava Kováče.

Pokud by ztroskotala, mohla by Sigma oslovit jiného zkušeného stopera – Ericha Brabce.

Zatím ale zkouší mladší krev.

Jednadvacetiletý Dominik Simerský, který v kariéře prošel Slováckem, Brnem, Jabloncem či Znojmem, už se v Olomouci zapojil do přípravy a s týmem zůstane zhruba do konce ledna.

„Dominik je hráč, kterého jsme si vytipovávali už ve věku čtrnácti patnácti let. Nakonec šel do Slovácka a potom do Brna," prozradil trenér Sigmy Psotka.

„V Jablonci se pak tolik neuplatnil, i kvůli tomu, že je z Moravy. Je to ale mladý perspektivní stoper, kterého chceme porovnat s našimi mladými hráči. Nicméně zatím je to hlavně test," řekl Psotka.

Simerskému plánuje dát prostor v přípravě. První zápasy hraje Sigma už v sobotu. Nejdřív doma v Olomouci proti B týmu Slovácka, pak v Brně v rámci Tipsport ligy proti Jihlavě.

„Tipsport ligu bereme pořád hlavně jako přípravu. Máme tady mladé hráče, kteří nedostávali během podzimu tolik příležitostí. Právě v Tipsport lize dostanou možnost osahat si soupeře z první ligy. Počítáme s tím, že tyto brněnské zápasy budou hrát hlavně hráči, kteří sbírají zkušenosti," řekl Psotka.

Před domácími diváky by naopak měli nastupovat spíše zkušenější borci.

„Budeme klást ale důraz na kondiční stránku, aby zápasy co nejlépe navazovaly na kondiční blok, který absolvujeme v týdnu," dodal.

Na startu přípravy hovořil předseda představenstva Sigmy o tom, že jedná o příchodu jednoho, případně dvou nových hráčů.

Psotka: Kováče v Olomouci chceme

Jedním z nich je zkušený čtyřiatřicetiletý stoper Liberce Radoslav Kováč. Ten čeká na nabídku nové smlouvy od Slovanu.

Pokud nepřijde do poloviny ledna, zřejmě se bude poohlížet jinde. Kromě Sigmy po něm ale touží také v Jablonci.

„My ho tady v Olomouci chceme. Jednání vede pan Lébr. Věříme, že by sem Radek mohl přijít. Ať už teď v zimě, nebo třeba v létě," prozradil Psotka.

Alternativou do středu obrany by mohl být i Erich Brabec. Bývalý hráč obou pražských S rozvázal smlouvu v Senici, kde před časem působil právě pod současným olomouckým koučem Psotkou.

Sigma navíc situaci okolo jeho případného nagažmá sondovala už v minulosti, byť neúspěšně.

„O tom, že Erich ukončil v Senici smlouvu, už vím asi pět dní. V kontaktu jsme spolu byli. Chtěli jsme ho loni v zimě i v létě, ale protože Senice ho moc nechtěla uvolnit, tak to nedopadlo," připomněl Psotka.

Přiznal i kontakt v posledních dnech. Jestli ale Hanáci předloží sedmatřicetiletému zadákovi nabídku kouč Sigmy nepotvrdil.

„Mluvili jsme spolu, ale jestli je to pořád ještě aktuální, to zatím nevíme. Víc bych k tomu nechtěl říkat," uvedl.

Jisté je jen tolik, že Hanáci neplánují zkoušení neznámých hráčů.

„Může se sice stát, že ještě někdo na testy přijde, ale spíš se soustředíme na to, aby to bylo na hostování nebo na přestup, to znamená napevno, ne na zkoušku," dodal trenér Sigmy.