Brankář Petr Drobisz je neprůstřelný už 405 minut.

Domácí nešli do zápasu v plné síle, pro karetní trest nemohli nastoupit záložníci Rossi a Bajer, ani zraněný Kazár. K tomu chyběli i dlouhodobí marodi Janotka s Rýdelem, uzdravení Jurkič a Škerle už byli aspoň na lavičce. Sigma proti silným Teplicím začala dobře.

Už ve 3. minutě vyplul do střelecké pozice středem Melinho a prostřelil brankáře Slavíka. „Podařilo se mi to dobře trefit,“ usmíval se Melinho. V 11. minutě Hartig z dobré pozice hlavičkoval vedle, vzápětí Knakal prováhal sólový únik. Do přestávky dokázala Sigma držet hosty na distanc.

Ale po změně stran Teplice ukázaly, že nejsou v čele ligy náhodou. Domácí byli pod tlakem, který ustáli jen díky dobré obraně v čele s brankářem Drobiszem.

Olomoucký gólman vychytal reprezentantovi Feninovi čtyři tutovky, při jedné ho, v 82. minutě, zastoupil na brankové čáře Šuškavčevič. „Ta byla nejhorší. Už jsem s tím nemohl nic dělat. Ale bojujeme jeden za druhého,“ řekl Drobisz.

 

Sigma Olomouc - Teplice 1:0 (1:0)

Branka: 3. Melinho. Rozhodčí: Adam - Ondo, Kubáň. ŽK: Hubník - Ljevakovič, Kroupa. Diváci: 4.623.

Olomouc: Drobisz - Jindřišek, Šuškavčevič, Hudec, Randa - Knakal, Kaščák, Melinho (83. Komárek), Lukšík (83. Pulkert) - Hubník, Hartig (67. Bueno). Trenér: Pulpit.

Teplice: Slavík - Kaufman, Lukáš, Klein, Merzič (83. Kroupa) - Ljevakovič - Štohanzl, Doležal (87. Mareš), Verbíř, Gašparík (58. Smíšek) - Fenin. Trenér: Rada.