„Hlavně že máme tři body,“ říká úspěšný střelec.

Čekali jste, že to bude tak lehké? Že budete Teplice tak snadno přehrávat a budete mít tolik šancí?
Nemyslím, si, že by to bylo až tak lehké. Ale tuším sedm let jsme tady nevyhráli. Jeli jsme do Teplic s cílem bodovat a povedlo se to.

To je celkem odvážný cíl - jet do Teplic pro tři body.
Věděli jsme, že nemáme co ztratit. Naposledy v lize doma proti Liberci jsme hráli dobře a teď jsme to potvrdili i venku.

Gól, který jste dal, to bylo po signálu, že jste byl při rohovém kopu na zadní tyčce?
Signál to nebyl. Já si hledám balony ve vápně a je super, že mě Laco Onofrej našel.

V závěru utkání jste připustili možná zbytečné drama, když jste neproměnili spoustu šancí a domácí měli stále naději. Neměli jste v posledních minutách obavy, že dobře rozehraný zápas venku ztratíte v posledních minutách jako před tím v Budějovicích?
Určitě jsme se strachovali. Škoda, že jsme nepřidali další branku. Vojta Štěpán měl dvě tutovky, mohlo to skončit klidně dva tři nula, ne jenom rozdílem jedné branky.

Čekali jste před zápasem, že budete domácí tak lehce přehrávat? Vždyť kdybyste vyhráli čtyři nula, tak domácí nemohli nic namítat.
Čekali, nečekali… Naše hra byla postavená tak, jak to vypadalo na hřišti, jak jsme hráli. Je dobré, že se nám dařilo tak kombinovat a vytvářet si tolik šancí.

Nemrzí vás, že to bylo jenom jedna nula?
Ne, důležité jsou tři body.

Teď jste se posunuli k čelu tabulky. Z českého poháru jste vypadli, nepošilháváte po účasti v evropském poháru přímo z ligy? Nemyslíte na to?
Na poháry… Jdeme zápas od zápasu a každý chceme zvládnout. Je super, že jsme teď dvakrát za sebou vyhráli, doma i venku. Jsme za to rádi.

Reportáž a FOTOGALERIE ze zápasu Teplice - Sigma