Za výkon proti Teplicím si vysloužil nominaci do sestavy kola, i když přiznává, že souboje s českým reprezentačním útočníkem Martinem Feninem byly nepříjemné. „Vítězství je před dvojzápasem na hřištích soupeřů velmi důležité,“ cení si tři body.

Rozhovor


* Bylo vítězství nad Teplicemi vydřené?

No, to určitě. Teplice jsou velmi těžkým soupeřem. Ale myslím, že i přesto, že měli druhý poločas převahu a nějaké šance, jsme si to vítězství zasloužili.

* V druhé půli měl Fenin během deseti minut čtyři tutovky. Kde byla chyba?

Teplice hrály dobře v prostředku hřiště. Myjsme je nezachycovali. Zaplať pánbůh, že nás tam podržel Drobisz. Naštěstí máme tři body, už se líp dýchá.

* Sváděl jste spoustu soubojů s Feninem. Jednou jste mu na čáře překazil gólovou radost. Jak se vám na něj hrálo?


Tak, dobrý. Bylo s ním hodně soubojů,myjsme si ho s Hudcem přebírali. Je to nepříjemný hráč. Ale na druhou stranu měl nějaké příležitosti. Ještě že to dobře dopadlo.

* Olomoucká defenziva neinkasovala počtvrté v řadě. To i přes zákroky Drobisze svědčí o dobře fungující obraně.


To je určité pozitivum. Čtvrtá nula v řadě je dobrá vizitka. I když, jak říkáte, tak Teplice měly šance a podržel nás Drobisz. Abyste ale mohli mít takovou sérii, potřebujete i trošku štěstí.

* Ve stoperské dvojici nastupujete s Hudcem. Je pro vás velký rozdíl, jestli hrajete s ním, nebo se Škerlem?


Ne. Oba dva hráči jsou dost zkušení, mají toho hodně za sebou. Není tam žádný problém, ať hraji s Alešem, nebo Martinem.

* Sigma vytěžila z posledních čtyř utkání deset bodů. Projevuje se to na náladě a sebevědomí mužstva?

Nálada je po třech bodech s Teplicemi určitě dobrá. Máme šestnáct bodů. Museli jsme doma vyhrát, protože teď máme dva zápasy venku (v Plzni a na Žižkově, pozn. redakce). Myslím, že teď nám už půjde i hra líp.