Dvaadvacetiletý útočník loňskou sezonou odehrál na Slovácku. Patřil do základní sestavy jednoho z hlavních aspirantů na postup. V osmadvaceti zápasech nastřílel osm branek.

Po sezoně se vrátil zpět do mateřské Olomouce, ve středu ve večerních hodinách se pak uskutečnil jeho přesun do Slezska. Opavské nabídce nejvíce konkurovala Nitra, mladý útočník dal nakonec přednost české druhé lize před nejvyšší slovenskou soutěží.

„Máme za sebou náročné jednání. Nakonec jsme se dohodli na ročním hostování,“ potvrdil příchod mladého útočníka generální manažer Slezského FC Opava Pavel Hadamczik, který ocenil vstřícnost olomoucké strany.

Šultes se v pondělí zapojí se svým novým klubem do letní přípravy. V Opavě věří, že týmu hodně pomůže, navíc nejde do neznámého prostředí. Ve Slezském FC již v minulosti půlroku hrával.

„Jsem rád, že Pavlův příchod vyšel. Velice dobře ho znám. Přál jsem si ho do týmu již loni,“ řekl na adresu nové posily trenér Slezského FC Jiří Neček. Šultes by neměl být jedinou novou tváří v opavské kabině.

„Potřebujeme ještě zkvalitnit defenzivu,“ řekl trenér, kterému v pondělí přibude nový asistent. Stávajícímu Kamilu Papugovi totiž nebyla prodloužená smlouva.