Vyrovnaná byla první čtvrthodinka, pak Sigma převzala otěže zápasu a nakonec šla zaslouženě do vedení. Radim Nepožitek, který v základní sestavě nahradil zraněného Tomáše

Hořavu, neohroženě prošel kolem čtyř hráčů a posunul na Ordoše. Ten chtěl původně vyslat vstříc Grigarovi Hubníka, jenže teplická obrana tuto přihrávku zblokovala. Ordoš se však ve skrumáži znovu zmocnil odraženého míče a z otočky ho uklidil k pravé tyči teplické branky.

Nebyla to první olomoucká šance v zápase. Už předtím pálil po efektní spolupráci s Kobylíkem těsně vedle Hubník. Pár centimetrů chybělo i Melinhovu trestnému kopu ze závěru první půle.

Teplice se dopředu pouštěly zřídka, ale pár nebezpečných okamžiků před Drobiszovou brankou přece jen dokázaly vyrobit. Třeba hned po šesti minutách, kdy hlavičkoval po Verbířově centru Klein a Drobisz, který se proměnil v diváka, byl hodně rád, že se teplický stoper netrefil mezi tyče.

„S prvním poločasem jsme nebyli spokojeni, proto jsme do druhé půle udělali nějaké změny,“ prohlásil po utkání kouč Teplic Jiří Plíšek.

Po přestávce jeho svěřenci přidali na agresivitě a v úvodu druhého poločasu byli lepším týmem. Přesto, jejich největší šancí na vyrovnání byl pouze nepovedený centr Matuly, který Drobisz s námahou vytlačil na roh.

Studenou sprchu však v třiašedesáté minutě připravil hostům Michal Ordoš, který předvedl, že krásné góly nemusí český divák vidět jen v televizi Jeho překrásná rána z pětadvaceti metrů by byla bez nadsázky ozdobou kterékoliv renomované evropské soutěže.

„To byl rozhodující moment,“ konstatoval po duelu Plíšek.

Sigma se po gólu na 2:0 zatáhla a ze zabezpečené obrany kontrolovala další průběh. Teplice zahrozily několika centrovanými míči, ale skutečné nebezpečí díky obětavé hře olomouckých zadáků nehrozilo.

Čtvrt hodiny před konce mohl definitivně rozhodnout střídající Nuc, když šel po Melinhově utajené přihrávce sám na brankáře Grigara. Ten si však na jeho lobu pochutnal.

Ani další nadějné brejkové situace domácí do gólového konce nedotáhli, což je však v konečném účtování zas až tolik nemrzelo, přestože střídající Hesek hlavou v nastavení snížil na konečných 2:1.

„Mrzí mě, že nedokážeme ten závěr udržet bez nervů, přestože hráče tam na to máme. Každopádně jsme obrovsky rádi, že jsme to utkání zvládli,“ uvedl domácí trenér Zdeněk Psotka.

SK Sigma Olomouc- FK Teplice 2:1 (1:0)

Branky: 24. a 63. Ordoš – 90. Hesek. ŽK: 31. Melinho, 42. Hubník, 81. Nuc – 30. Matula, 43. Merzič, 47. Lukáš, 83. Klein, 90. Mareš. Diváků: 4548.

Rozhodčí: Jílek – Mencl, Urban.

Muž zápasu: Ordoš (Sigma)

Střely na branku: 6 – 3. Střely vedle: 8 – 7. Rohy: 3 – 4. Fauly: 17 – 16. Ofsajdy: 2 – 1.

SK Sigma Olomouc: Drobisz 2 – Rossi 3, Hudec 2, Škerle 2, Heidenreich 3 –Melinho 2, Kaščák 2, Nepožitek 2 – Kobylík 2 (61. Janotka), Ordoš 1 (86. Toleski), Hubník 2 (73. Nuc). Trenér: Zdeněk Psotka.

FK Teplice: Grigar 3 – Merzič 3, Lukáš 2, Klein 3, Rosa 3 (85. Hesek) – Verbíř 3, Ljevakovič 3 (72. Mahmutovič), Matula 2, Vachoušek 3, Stožický 3 –Mareš 3. Trenér: Jiří Plíšek.

Na lavičce zůstali: Komárek, Štětina, Petr, Lovásik (b) – Vidlička, Doležal, Hašek, Smejkal, Slavík (b).