Olomoučané na hřišti soupeře ze třetí nejvyšší soutěže rozhodli o postupu dál už během prvního poločasu. Jako první se trefil po přihrávce Lietavy a samostatném úniku Šimon Falta, který udělal kličku i brankáři a zakončoval do opuštěné branky.

I u druhé branky byla letní posila z Trnavy. Lietava vystřelil z přímého kopu, gólman Mrázek vyrazil míč ke Koutnému, jehož ránu si srazil do vlastní sítě Štěpánek.

Trenér Sigmy Martin Kotůlek přesto nebyl s vystoupením svých svěřenců dostatečně spokojen.

„Měli jsme velké držení míče, ale jen uprostřed pole. Bylo to jako stavěčka, ale neústilo to ke kolmé přihrávce, nebo k zakončení. Přitom jsem k tomu hráče nabádal," zlobil se Kotůlek.

„Chtěli jsme dát jasně najevo, že jsme do Chrudimi přijeli vyhrát, proto jsem hráčům říkal, aby okamžitě, jakmile se naskytne možnost posílali na bránu střely," doplnil olomoucký trenér.

Lepší druhý poločas

Z herního pohledu byl paradoxně spokojenější s druhým poločasem, v němž už Sigma vedení nedokázala navýšit.

„Náběhy a další věci, které jsem po hráčích chtěl, už tam po přestávce byly. Bohužel jsme ale šance většinou promeškali," řekl Kotůlek.

Domácí, kteří většinu zápasu odehráli s velkým respektem, zahrozili až v závěru. Sebastien Langr nastřelil čtvrthodinku před koncem břevno. A v závěru se vyznamenal i brankář Zdeněk Zlámal, který tentokrát v poháru dostal příležitost místo odpočívajího Blahy.

„Zdeněk hlavně v nastaveném čase předvedl velmi dobré zákroky poté, co jsme propadli. Bylo už sice prakticky rozhodnuto, ale podobné věci by se nám stávat neměly," uvedl Kotůlek.

Líbil se Wiljaars

Radost mu udělali alespoň hráči širšího kádru, kterým dal možnost ukázat se. Dobře se uvedl také nizozemský záložník Stef Wijlaars, který nastoupil za áčko Sigmy po podpisu smlouvy vůbec poprvé.

„Odvedl velké penzum práce. Správně uzavíral prostor, byl i dostatečně aktivní v rozehrávce. Dobře se točil s Davidem Houskou. Díky nim dvěma jsme měli takové držení míče. Na to, že hrál s námi poprvé, to byl výborný výkon," pochválil pětadvacetiletou posilu kouč.

Na soupeře pro příští kolo si Hanáci musejí ještě týden počkat. Utkání mezi Karlovými Vary a Jihlavu se hraje ve středu 2. října. „Možná kvůli cestě přes celou republiku bychom si raději přáli Jihlavu. Karlovy Vary by zase měly být papírově schůdnější soupeř. Uvidíme, koho nám nakonec osud postaví do cesty," nechtěl si Kotůlek vybírat soupeře. „Ať to bude kdokoliv, platí, že chceme postoupit i přes něj dál a poprat se o Evropu," dodal na závěr.

MFK Chrudim – SK Sigma Olomouc 0:2 (0:2)

Branky: 24. Falta, 44. Štěpánek vl. Rozhodčí: Pechanec – Jiřík, Pospíšil. ŽK: Langr – Wijlaars, Plšek. Diváci: 920.

Chrudim: Mrázek – Adámek, Radouš, Drahoš, Štěpánek – Jarosz (75. Nadrchal), Kesner (66. Vladyka), Mastík, Langr, Luptovský – Vágner (53. Vácha). Trenér: Pavel Jirousek.

Sigma: Zlámal – Vavřík (46. Vidlička), Koutný, Dreksa, Vepřek (78. Javůrek) – Houska, Wijlaars, Plšek – Zahradníček, Lietava, Falta (68. Schulmeister). Trenér: Martin Kotůlek.