Přesto se příjezd pražských fanoušků neobešel bez výtržností a násilí. Podle informací, které byly dostupné večer po zápase, zadržela policie ještě před začátkem utkání dva fanoušky.

„V jednom případě kvůli útoku na veřejného činitele, v druhém pak pro podezření z rasově motivovaného trestného činu. Policisté také řešili několik přestupků, bližší informace ale zatím nejsou dostupné,“ informovala mluvčí olomoucké policie Jitka Dolejšová.

Podle pořadatelů přímo na stadionu k žádným potyčkám nedocházelo, zápas se však úplně bez problému neodehrál. V osmadvacáté minutě sudí přerušil utkání kvůli dýmu na hřišti.

„Jak mohli návštěvníci vidět, průběh zápasu komplikovaly hlavně dýmovnice. Naše domluva s fanoušky se vztahovala na použití loučí se studeným ohněm. Ale dokázali přes kontroly pronést i nedomluvenou pyrotechniku,“ sdělil bezpečnostní technik Sigmy Milan Zapletal.

Více než stovku sparťanských fanoušků pak již bez dalších problémů vyprovodila pořádková policie a městští strážníci na vlakové nádraží.