„Výsledkově i herně tam byla větší lehkost než v Holešově, což jsme vyjádřili i těmi góly. Byla to povinnost, ale jsem rád za přístup a způsob, jakým jsme to zvládli. Mohlo nám tam padnout klidně osmnáct branek," uvedl trenér Hanáků Václav Jílek.

Ten dal příležitost hráčům širšího kádru, kteří se mu bohatě odvděčili. A například Martin Sladký nastoupil netradičně na pravé straně hřiště a skóroval.

„Přicházel s vizitkou hodně univerzálního hráče, věděl jsem, že dokáže odehrát slušně pravého beka a ukázal své solidní možnosti. Ale na všech hráčích bylo vidět, že mají chuť," těšilo kouče.

Statisticky nejvíce vyčníval Tomáš Zahradníček, který již po půlhodině hry završil hattrick. „Potěší to, dlouho jsem nedal gól, takže jsem rád, že mi to tam spadlo. Byl bych rád i za gól prdelí," smál se hráč, který dnes slaví třiadvacáté narozeniny.

Možná i proto mu tradiční exekutor pokutových kopů Jakub Plšek přenechal jeho rozehrání.

„Kuba je místní specialista, ale ptal se mě, jestli chci jít. A hattrick se přece neodmítá. Jsem rád, že mi to nechal. Jsem připravený něco zaplatit, budu to mít složitější v tom, že mám ve čtvrtek narozeniny," přiznal Zahradníček s úsměvem.

Téměř šest stovek diváků se z branky divizní Polné radovalo jen jedinkrát, když se ve 34. minutě prosadil forvard Daniel Kavka.

„Stále je tam na můj vkus zbytečně moc nebezpečných situací, které soupeři nabízíme sami svými lehkovážnými chybami. Toho se musíme vyvarovat," řekl Jílek.

O další góly Hanáků se rovnoměrně podělila sedmička hráčů, na kulatou cifru uzavřel skóre dvě minuty před koncem Jan Hladík.

Po pohodlném postupu do třetího kola, jehož dvojice se budou opět teprve losovat, se tak Olomoučtí mohou již plně soustředit na sobotní derby proti Prostějovskému 1. SK, jehož hráči pro změnu uspěli na půdě Líšně.

„Důležitý je postup, teď se musíme připravovat na důležitý zápas v Prostějově. Na derby přijde hodně lidí a určitě nám tam nedají nic zadarmo," uzavřel Zahradníček.

Slavoj Polná – SK Sigma Olomouc 1:10 (1:5)

Branky: 34. Kavka – 11., 26. a 30. z pen., Zahradníček, 18. Falta, 27. Habusta, 53. Plšek, 56. Vepřek, 59. Sladký, 77. Chorý, 88. Hladík. Rozhodčí: Marek – Hájek, Dobrovolný. Diváků: 575.

Sigma: Reichl – Zahradníček (69. Hladík), Štěrba, Šindelář, Vepřek (56. Hála) – Sladký, Plšek (56. Petr), Habusta, Houska, Falta – Chorý. Trenér: Václav Jílek.