A moc nechybělo k tomu, aby Sigma vezla domů více než bod za remízu 0:0. „Vytvořili jsme si dost šancí, jenže je nedokázali využít,“ řekl Pulpit.

Rozhovor

Základem pro zisk bodu ze Strahova byla dobře zvolená taktika, nebezpečný útok Slavie Olomouc dokázala ubránit.

Slavii jsme viděli nejčastěji ze všech soupeřů, vzhledem k tomu, že hraje poháry. Takže o její síle jsme věděli. Přesto se domnívám, že jsme měli získat tři body. Kromětoho, že jsme měli zvládnutou defenzivu, tak jsme si tentokrát vytvořili poměrně vysoký počet brankových příležitostí, které jsme nedokázali využít.

To bylo asi jediné, co výkonu týmu chybělo.

To nechybělo jen v tomto utkání. To chybí v každém, proměňování šancí. Mužstvo moc branek nedostává, ale bohužel,nemámepotenci. Nemáme střelce, tam je problém. Kdybychom měli střelce, tak jsme v tabulce, troufám si říct, o tři čtyři místa výš.

Co s tím? Teď už se žádný střelec nedá koupit?

Musíme to trénovat. A musíme věřit, že se Hubník, Vojta Schulmeister, nebo někdo ze zálohy, třeba Laco Onofrej, trefí a prolomí tu střeleckou smůlu.

Ale to už je třetí zápas po sobě, kdy šance byly, jenže góly ne. A to pak může odnést trenér. když nejsou výsledky.

Řídím se heslem, že trenér zodpovídá za hru a je zodpovědný za to, aby si mužstvo vypracovalo šance. Což si myslím, že vypracovává. Ale už nemůže být zodpovědný za to, že hráč šance nepromění, to už nedokáže ovlivnit.

Čekal jste, že defenziva bude po zápasech v Plzni a na Žižkově proti Slavii tak poctivě fungovat?

Po mém příchodu, vzhledem k tomu, že Sigma za poslední dva ročníky inkasovala téměř sto gólů, jsme na tom hodně zapracovali. Hodně věcí jsme si malovali na tabuli, hodně věcí jsme si vysvětlovali a nacvičovali na tréninku. Hráči už vědí, co se po nich v defenzivě chce. A na Slavii to fungovalo velmi dobře, největší zbraně a sílu soupeře jsme perfektně eliminovali.

Sestava byla pozměněná, nehrál třeba Randa. Byli jste na to připraveni? Věděl jste o absencích dopředu?

Sestavu dopředu hráči neví. Byly připravené dvě varianty, jedna se použila.

Melinhovi se v zápasech venku moc často nedaří, teď mu utkání proti Slavii docela sedlo.

Myslím, že celkově z naší strany to byl asi jeden z nejlepších zápasů venku, možná i lepší než na Baníku, protože jsme si vypracovali více brankových šancí.

Ve druhém poločase už byla Sigma pod tlakem. Bylo to tím, že ofenzivní hráči už byli moc unavení?

Já myslím, že jsme se v celém druhém poločase nedostali pod tlak. Zvládli jsme prvních patnáct minut, a pod tlakembyli mezi sedmdesátou a osmdesátou minutou a pak až v závěru. Ale byly tam ještě rezervy. Nedohrávali jsme tolik protiútoků jako v prvním poločase. Rezerva byla v krajích, Bajer a Onofrej měli být v některých fázích o něco odvážnější a nebezpečnější.