Olomouc tak víceméně zopakovala úvod z Kladna, Mladé Boleslavi i z domácího utkání proti Jablonci. Tedy inkasovala hned v úvodu. „Připravovali jsem se na to, ale stejně se to zase stalo,“ smutnil Škerle.

Zápas proti Brnu skončil dělbou bodů. Jak jste byl spokojený s tím výsledkem?
Během utkání jsme si vytvořili větší počet gólových šancí. Myslím si, že jsme si zasloužili na domácím hřišti vyhrát. Hráli jsme aktivně a po většinu zápasu jsme měli převahu. Takže se dá říct, že s remízou jsme nespokojení.

V předchozích třech utkáních jste vždy obdrželi brzkou branku. Trenér Psotka avizoval, že tentokrát si dáte větší pozor. Přesto jste inkasovali už v šestnácté minutě.
Prvních dvanáct třináct minut jsme to hráli jednoduše, tak jak jsme si řekli. Bohužel hned z první situace, kterou jsme chtěli před naším vápnem řešit fotbalověji, vyplynula tato branka. Připravovali jsme se na to, ale stejně se to zase stalo.

Po gólu jste se však nesložili, naopak převzali jste iniciativu a stali jste se jednoznačně lepším týmem.
Tak je to zatím ve většině utkání. Když dostaneme gól, tak to z nás jakoby spadne a už hrajeme vabank, protože nemáme co ztratit. Ale myslím si, že i do té branky jsme měli více ze hry a měli jsme převahu.

Utkání s sebou neslo přízvisko moravského derby. Promítl se tento fakt nějakým způsobem do atmosféry zápasu?
Pro mě to bylo utkání jako každé jiné. Bylo to vyhecované, spousta kluků se zná. Pro diváka to mohl být zajímavý fotbal.

V závěru už jste si nedokázali vytvořit potřebný tlak, ze kterého by pramenily gólové situace. Čím to?
Už tam nebylo to potřebné dotažení do koncovky. Brno to vzadu zjednodušilo a my jsme se nedokázali prosadit.

V zápasech proti Kladnu i proti Brnu jste Sigmu vedl jako kapitán. Co to pro vás znamená?
Byl jsem kapitán loňskou sezonu, teď dostal pásku Darko Šuškavčevič a já jsem jeho zástupcem. V podstatě je to pro mě pořád stejné. Je jedno, kdo má pásku. Na hřišti je jedenáct lidí a ti musejí šlapat.