Sigma první zápas v Praze vyhrála před měsícem 1:0, ale doma si s postupem pořádně zahrávala.

Nejdřív se ale po tribunách Androva stadionu rozlévaly úsměvy.

Hlavní rozhodčí Nenadál musel odstoupit po jedenácti minutách kvůli potížím s lýtkovým svalem a v publiku se hledal sudí s licencí.

Po chvíli se našel, píšťalku převzal asistent Hájek a mohlo se pokračovat.

VÍCE: Na zápase Sigmy se zranil rozhodčí, nahradil jej muž z publika

Tím ale dobré zprávy pro Sigmu na dlouhé minuty ustaly. Ve 29. minutě vyřešil situaci tří proti třem dokonale Pázler, když si obhodil Dreksu a překvapil Blahu střelou na přední tyč.

Ve čtrnáctiminutovém nastavení pak stejný hráč nadvakrát prostřelil Blahu znovu a v tu chvíli byli Hanáci jednou nohou z poháru vyřazeni.

Sigmu dost možná zachránila blesková reakce. Ještě v první půli, konkrétně v 11. minutě nastaveného času, ukradl hostující rozehrávku Doležal a s pomocí tyče vstřelil důležitý kontaktní gól.

Brzy po přestávce pak dostal míč do vápna Pospíšil a nádhernou střelou šajtlí, jakou umí snad jen on a Tomáš Rosický, vyrovnal na postupových 2:2.

Sigma pak měla několik nadějných příležitostí definitivně zápas rozhodnout. Nakonec ale domácí borci drželi slušných dva a půl tisíce diváků v napětí až do konce.

SK Sigma Olomouc – FK Dukla Praha 2:2 (1:2)

Branky: 45+11. Doležal, 50. Pospíšil – 29. a 45+8. Pázler. Rozhodčí: Nenadál (26. Lakomý) – Pospíšil, Hájek. ŽK: Schulmeister, Ordoš, Petr, Navrátil – Kalouda, Přeučil, Borek. Diváků: 2643.

Sigma: Blaha – Hála (46. Petr), Dreksa, Šindelář, Vepřek – Hořava, Pospíšil – Schulmeister (81. Rossi), Ordoš (87. Plšek), Navrátil – Doležal. Trenér: Roman Pivarník.

Dukla: Rada – Hašek, Štětina, Vorel, Božič – Borek, Kalouda, Podrazký (84. Malý) – Berger, Marek (60. Přeučil), Pázler (70. Engelmann). Trenér: Luboš Kozel.