„Ten výsledek je pro nás ostudou. I když je soupeř v přípravě o čtrnáct dní dál, tak by ten výsledkový rozdíl neměl být tak velký,“ prohlásil po utkání olomoucký trenér Zdeněk Psotka.

Jeho svěřencům vázla kombinace a olomoučtí hráči mohli jen sledovat jihoamerický koncert v podání trenčínské trojice Baez, Salinas, Depetris. Posledně jmenovaný Argentinec v zápase zaznamenal čtyři branky.

Oba poločasy Sigma prohrála shodně 0:3. Jedinou vážnější šanci Hanáků spálil ve druhém poločase Jakub Petr.

„Ve hře byl soupeř pohyblivější a byl i rychlejší na míči. Ty hrubé chyby, které jsme jim nabídli, tvrdě trestal,“ konstatoval Psotka, který viděl největší problém ve špatném pohybu svých hráčů.

„My jsme v únavě, naopak oni mají před ligou. My jsme nestihli vstoupit včas do osobního souboje,“ kritizoval olomoucký trenér. Hanácký tým do utkání vstoupil se dvěma novými tvářemi.

Ghaňan Stephen Okai a Kamerunec Serge Tatiefang ale v první půli nestihli ukázat své umění a ve středu pole se jim příliš nedařilo.

„Zkoušeli jsme dva nové hráče, ale absolutně nám nefungovala spolupráce,“ zlobil se kouč, který bude dál zkoušet pouze ghanského mistra světa do sedmnácti let.

„Chtěli jsme hledat alternativu k Rossimu, abychom měli defenzivního záložníka. Uvidíme, jestli se nám to podaří,“ říká Psotka, jenž kromě Okaie bude dál zkoušet i brazilského forvarda Santose dos Palmu, kterému se proti Trenčínu rovněž nevedlo.

„O víkendu měl dobré momenty, ale dnes ukázal, že je ještě hodně mladý. Asi by to byl hráč do juniorky,“ řekl olomoucký kouč na adresu mladého Brazilce.

Jeho krajan Coimbra do zápasu nenastoupil z důvodu natažených postranních vazů. Přikryl, Hála, Murin a Jerome doléčují šrámy z víkendových zápasů na Valašsku.

O víkendu čekají Sigmu další dva zápasy – tentokrát na Slovensku.

V sobotu jim budou soupeři týmy z Vráble a Zlatých Moravců.

SK Sigma Olomouc – AS Trenčín 0:6 (0:3)

Branky: 1., 18., 32. a 61. Depetris, 54. Salinas, 56. Godál. Rozhodčí: Býma.

Sigma Olomouc: 1. pol.: Drobisz – Janotka, Dreksa, Škerle, Koutný – Varadi, Tatiefang, Okai, Navrátil – Heinz, Schulmeister. 2. pol.: Šustr – Vavřík, Kučera, Škerle, Vepřek – Bajer, Rossi, Okai (65. Navrátil), Nepožitek – Petr, Dos Santos. Trenér: Zdeněk Psotka.