Záložník Martin Pospíšil v Olomouci prodloužil smlouvu do léta roku 2017.

„Udělali jsme ten krok ještě před otevřením přestupového okna, aby se Martin mohl soustředit na svou práci v klubu a aby se pokusil i o kariéru mezinárodní, to znamená, aby se dostal trvale do A týmu reprezentace," řekl Pospíšilův manažer Pavel Paska, který při podpisu nového kontraktu asistoval.

„Pan Paska je těžký soupeř. Jeho agentura patří k nejlepším u nás. Jednání byla dlouhá a těžká, ale nakonec jsme došli ke konsenzu a spokojené jsou snad obě strany. Oceňujeme Martinův sportovní vzestup a to se dá v dnešní době udělat jediným způsobem, tedy tím, že mu navrhneme novou vylepšenou smlouvu," naznačil předseda představenstva olomouckého klubu Lébr, že jednadvacetiletý talent si platově znatelně polepší.

Pro Pospíšila, jenž v listopadu v přátelském utkání se Slovenskem poprvé oblékl dres národního týmu, se završil bez nadsázky rok snů.

Před dvanácti měsíci se vracel do Olomouce z nepovedeného hostování v druholigovém Třinci, kde povětšinou vysedával na lavici náhradníků.

Na jaře se ale i díky zranění Tomáše Hořavy dostal do základní sestavy Sigmy a pomohl jí k záchraně v lize.

Navrch se podílel i na dvou historických vítězstvích Olomouce v českém poháru a superpoháru.

Na podzim svou pozici v základní jedenáctce už pod novým trenérem Pivarníkem obhájil. A nejen to.

Stal se jedním z jeho nejdůležitějších mužů. Zahrál si v kvalifikaci jednadvacítek a v polovině listopadu i za reprezentační A tým.

Nejbližší je mu španělská liga

"Ještě mi to ani nedochází. Kde jsem byl před rokem a kde jsem dnes. O to těžší to ale teď budu mít, protože bude potřeba výkony potvrzovat, přesvědčit lidi, že na to mám, a dál se zlepšovat," řekl Pospíšil.

Prostor pro zdokonalení vidí hlavně v defenzivě a produktivitě.

„Rezervy mám hlavně v bránění, což je na mém postu docela důležité. A pak bych měl taky začít dávat góly," prohlásil mladý fotbalista, který pokukuje po španělské lize.

„Mému stylu hry je asi nejbližší," pousmál se.

V zákulisí se v souvislosti s Pospíšilem šeptalo o zájmu pražské Sparty. Podle Pasky však konkrétní nabídka na stole neležela.

„Aspoň já o ní nevím," zadíval se směrem k Lébrovi.

„Já jsem všechna jednání o Martinovi, ale i o dalších hráčích z kádru odmítal," řekl šéf Sigmy.

„Momentálně jsme řekli, že teď se bude budovat. I proto jsme se dohodli, že Martin Pospíšil zatím zůstane. Vidím v Sigmě vícero hráčů s velkým potenciálem. Kádr je dost silný, aby se hrálo o poháry. České kluby si musejí uvědomit, že právě tam leží peníze pro ně i pro celý český fotbal," dodal Paska.