V loňském roce se slavilo 750 let od povýšení Litomyšle na město. Letos se významného jubilea dočkal zdejší fotbalový oddíl. Uplynulo sto let od chvíle, od kdy se zde organizovaná kopaná provozuje.

Ke svým stým narozeninám připravil fotbalový oddíl TJ Jiskra, který v dnešní době navazuje na tradici započatou předky v roce 1910, řadu zajímavých akcí.

Jedním z vrcholů tohoto celoročního programu je sobotní turnaj ligových mužstev o pohár města. Na stadionu Černá hora přijedou celky SK Sigma Olomouc, FC Hradec Králové (Gambrinus liga) a Tescoma Zlín (II. liga).

Turnaj se koná pod záštitou starosty města Litomyšle Michala Kortyše a předsedy VV Pardubického krajského fotbalového svazu Vladimíra Janaty. Hraje se v systému každý s každým, k vidění budou tři střetnutí s hrací dobou 2×35 minut.

Kromě atraktivních fotbalových utkání, která jsou pro účastníky především součástí přípravy na blížící se začátek tuzemských ligových soutěží, je nachystán i bohatý doprovodný program.

Vylepšíme si kondičku

„Pro nás je to součást kondiční přípravy, proto jsme turnaj domlouvali a budeme chtít, aby hráči měli co největší zátěž,“ řekl trenér Hanáků Zdeněk Psotka.

Ten divákům nejspíš nepředstaví dvojici lehce zraněným ladíků Marka Šichora a Milana Machalického.

V Olomouci na podzim nebude také obránce Jakub Heidenreich, který jde do slovenské Senice, kterou už dříve posílil stoper Martin Komárek. „Ještě není všechno podepsané, ale měl by tam odejít na hostování,“ prozradil Psotka. „Do Litomyšle nejedou ani Marek Heinz s Melinhem, kteří se Sigmou trénují. „Kádr máme ustálený a ohledně příchodu těchto i jiných hráčů platí, co jsme řekli dříve. A sice, že někdo další přijde pouze v případě, že by někdo jiný odešel,“ uvedl kouč Psotka.

V Troubkách v neděli v pět

V neděli jeho tým ještě zavítá do Troubek, které v květnu po třinácti letech znovu postihla ničivá povodeň.

„Jde především o dobrou věc. Chceme vyjádřit podporu obci a především věnovat určitou pomoc sportovnímu klubu,“ prohlásil Psotka.

Charitativní utkání v Troubkách mezi Sigmou a domácím mužstvem začne v 17 hodin.

Časový rozpis turnaje v Litomyšli: FC Hradec Králové – FC Tescoma Zlín (13.00), FC Tescoma Zlín – SK Sigma Olomouc (14.50), Sigma Olomouc – FC Hradec Králové (16.40), vyhlášení výsledků a slavnostní zakončení turnaje (18.10).

RADEK HALVA, JIŘÍ FIŠARA