Zatímco s Vyškovem dostali šanci mladíci, tentokrát Sigma nastoupila v klasickém složení s hráči, kteří naskakovali na podzim v soutěžních zápasech. Na pravém křídle se objevila poprvé posila Jan Navrátil a uprostřed ofenzivy operoval navrátilec z hostování v Pardubicích Mojmír Chytil. Znovu pak stál na lavičce Jiří Saňák, který zaskakuje za nachlazeného Václava Jílka.

Domácí Trenčín měl lepší vstup do utkání a držel více míč na svých kopačkách. Aktivní byl hlavně po své pravé straně. A jeho převaha vedla ve dvanácté minutě k rohovému kopu, po němž odpískal hlavní rozhodčí penaltu za údajnou ruku Radima Breiteho, který ji však měl u těla a podle toho se také rozčiloval stejně jako jeho spoluhráči.

Téměř pět minut se u videa řešilo, zda se pokutový kop opravdu bude zahrávat. Sudí se šel i podívat na monitor, ale svůj verdikt potvrdil. Erik Jendrišek následně poslal brankáře Stejskala na druhou stranu a Sigma stejně jako ve středu s Vyškovem brzy prohrávala.

Trenčín byl nadále aktivnější a rychle přecházel do protiútoků. Hrozil hlavně dalekonosnými ranami, které ale mnohdy končily mimo. Sigma si v úvodním poločase nevytvořila žádnou velkou šanci. Dva náznaky přišly až po standardkách v nastavení, ale Beneš hlavičkoval nad a Růsek o chvíli později míč vůbec netrefil.

„Výkon v prvním poločase byl špatný, takhle si naši hru vůbec nepředstavujeme a jsme zklamaní,“ hodnotil trenér Sigmy Jiří Saňák.

„Vůbec se nám nedařilo, musím to vzít trošku i na sebe, protože jsem vymýšlel rozehrávky, které týmu nepomohly. V poločase jsme si k tomu něco řekli a hru zjednodušili, díky čemuž se trošku zlepšila, ale nebylo to ono,“ přidal svůj pohled brankář Jan Stejskal

„Špatně jsem to vyhodnocoval. Rozehrávku pilujeme a příprava je od toho, abychom si to vyzkoušeli,“ dodal.

Do druhé půle vstoupili Hanáci přeci jen aktivněji, jenže šance nepřicházely. Až v 72. minutě přišlo první pozdvižení po změně stran. Aktivní Gaži utekl po pravé straně, jeho centr neodvrátil Zahradníček, ale Ghali z bezprostřední blízkosti poslal míč pouze do rukavic Stejskala.

Sigma zahrozila vážněji poprvé až v 75. minutě. Poulolo vyvezl míč, předal jej Daňkovi a jeho tečovanou střelu z hranice vápna vytáhl brankář Kukučka nad.

„Po prostřídání se to zlepšilo, více jsme běhali, dostávali se na soupeřovu polovinu, byli aktivnější, ale jedna střela je málo,“ ví Saňák.

Na druhé straně se deset minut před koncem zaskvěl Stejskal, který vychytal Gajdoše, jenž střílel úplně osamocený z hranice malého vápna.

„Věřil jsem, že zákrok kluky nastartuje a vyhrajeme,“ doufal Stejskal. Po následném rohu pálil z voleje nad Hollý. 

V závěrečných minutách mohl srovnat Jemelka, ale jeho hlavička po standardce našla pouze rukavice Kukučky.

„Budeme si k tomu muset něco říct. Přístup nebyl ideální a je to pro nás facka, kterou když využijeme, tak se můžeme zvednout. Je to takový dárek,“ dodal Saňák.

Sigma má za sebou kondiční blok a v neděli odlétá na soustředění na Maltu. „Zátěž ale není omluva,“ řekl Saňák. „Na Maltě herní projev doladíme,“ věří Stejskal. Už v úterý je čeká měření sil s dánským Aalborgem. 

AS Trenčín - SK Sigma Olomouc 1:0 (1:0)

Branka: 17. z pen. Jendrišek.

Rozhodčí: Kišš - Vorel, Jánošík. ŽK: Mičuda, Rahim - Breite, Zifčák.

Sigma: Stejskal - Chvátal (61. Zahradníček), Beneš (61. Poulolo), Jemelka, Vepřek (46. Zmrzlý) - Breite (61. Slaměna), Greššák (46. Spáčil) - Navrátil (61. Zifčák), Chytil (61. Fiala), Pablo (61. Daněk) - Růsek. Trenér: Jiří Saňák.