Pohárová odveta ve svátečním odpoledni zrovna záživnou podívanou nenabídla. Trenér Psotka dal příležitost hlavně hráčům z širšího kádru, a tak se mužstvo, které vyběhlo na trávník, podobalo spíš třetiligové rezervě než áčku, jež před třemi dny senzačně vyhrálo v Edenu nad Slavií.

O vzruch se na trávníku starali hlavně rychlík Štěpán, který v prvním poločase předvedl několik nebezpečných průniků, a Brazilec Caihame.

Třikrát vyzval na souboj brankáře Hrubého a třikrát odešel jako poražený. Ať už to bylo po samostatné akci od postranní čáry, nebo po táhlé střele z dálky.

Největší šanci promarnila letní posila čtyři minuty před přestávkou, kdy jinak neviditelný Otepka vysunul krásnou uličkou Štěpána. Jeho centr však Caihame poslal hlavou mimo tři tyče. I přesto ho ze hřiště při střídání vyprovodil potlesk.

Znojmo toho dlouho moc neukázalo. Snad jen tvrdá Zapalačova rána z dálky, která ovšem našla náruč připraveného Blahy, stojí za zmínku. Osmělovat se hosté začali po hodině hry.

Vytvořili si optickou převahu a několikrát připravili olomoucké obraně krušné chvilky. Neuspěl však ani Krhút, který se po chytré Zapalačově přihrávce protáhl okolo netradičního pravého obránce Štětiny a ohrožoval Blahu z úhlu, ani Yonov po rohovém kopu.

Fotbalové myšlení přišlo na trávník se střídajícím Navrátilem, ale ani z žádné z jeho akcí se gól nenarodil.

„Po výsledku 1:3 doma jsme sem jeli hlavně s cílem neudělat tady žádnou výsledkovou ostudu, protože nám chyběli čtyři hráči základní sestavy. Myslím, že se nám to tady docela povedlo a byli jsme domácím zdatným soupeřem,“ říkal po utkání kouč Znojma Michal Sobota.

„Musím souhlasit s tím, že Znojmo bylo zdatný soupeř. Nejen dnes, ale i v prvním utkání. Už několikrát jsem je chválil. Styl hry, který praktikují, se mi líbí a přeju jim, aby postoupili do druhé ligy,“ složil Znojmu kompliment domácí kouč Zdeněk Psotka.

„Náš cíl byl jasný. Jsme rádi, že se podařilo postoupit do jarní části poháru a že pořád máme alternativu v tom, jak se dostat do pohárové Evropy,“ dodal.

SK Sigma Olomouc – 1. SC Znojmo 0:0

Rozhodčí: Hájek – Chytil, Peřina. ŽK: Vavřík. Diváků: 648.

Sigma: Blaha – Štětina, Murín, Komárek,Vepřek – Štěpán, Bajer, Otepka, Machalický (87. Koutný) – Petr (72. Navrátil), Caihame (66. Schulmeister). Trenér: Zdeněk Psotka.

Znojmo: Hrubý – Lukáš, Yonov, Mička (68. Helebrant), Švarc – Krhút (77. J. Zifčák), Vavřík, Podzemský, Zapalač – Doubek, L. Zifčák (46. Šilinger). Trenér: Michal Sobota.