Olomoucký kouč poslal na hřiště v Söchau, kde Sigma rakouské soustředění tráví, poprvé v přípravě i Brazilce Rossiho, který se po zranění postavil do středové řady vedle krajana Melinha. Byl to navrátilec z německého hostování, kdo ze standardní situace přihrál na první branku utkání, o kterou se v 33. minutě postaral devatenáctiletý stoper Murin.

Pak se ale zranil nejstarší muž obrany Pavel Dreksa (20), kterého nahradil ofenzivní Michal Hubník, stav stoperů ale vzápětí opět srovnal na klasické dva Radim Kučera, který nahradil Pavla Šultese.

Chorvataskému Zadaru se podařilo vyrovnat až v samotném závěru prvního poločasu, Drobisz se po střele k tyči natahoval marně.

Druhá půle byla ve znamení velkého náporu Sigmy, soupeř se zmohl jen na jedinou střelu, přesto udržel remízu až do konce. Trenéra Hanáků Zdeňka Psotku mohl těšit fakt, že se na hřiště vrátil Pavel Dreksa.

Sigma rakouské soustředění uzavře v sobotu v 17.00 s dánským mistrem FC Kodaň. Hrát se bude až u slovinských hranic v Bad Radkersburgu.

SK Sigma Olomouc – NK Zadar 1:1 (1:1)

Branky Sigmy: 33. Murin.

Sestava Sigmy:Drobisz - Koutný, Dreksa (32. Hubník, 60. Petr), Murin, (60. Hořava) -Schulmeister (75. Janotka), Melinho, Rossi (82. Kučera), Navrátil (60. Hořava) - Vašiček (75. Hubník), Šultes (35. Kučera, 50. Dreksa). Trenér: Zdeněk Psotka.

(zdroj: www.sigmafotbal.cz)