Sigma po složitých jednáních nakonec uskupení, jehož členy byli například Pavel Hapal či Tomáš Ujfaluši, odmítla. "Dali jsme dohromady osm a čtvrt milionu korun. Nicméně by s velmi vysokou pravděpodobností ta suma ještě šla nahoru. Několik významných podnikatelů bylo odhodláno připojit se ve chvíli, kdy by to dobře dopadlo," řekl v obsáhlém a otevřeném rozhovoru pro Deník Hapal. "Sigma si to asi vyhodnotila tak, že peníze nejsou dostatečné," dodal Hapal, který měl podle návrhu zasednout v představenstvu hanáckého klubu, kde by jej ještě doplnil bývalý ředitel Martin Rak.

Vyjádření, které ve středu vydala sama Sigma na svém webu, to v podstatě potvrzuje.

„Výbor spolku se nabídkou a jejími konkrétními podmínkami důkladně zabýval na třech jednáních v průběhu května. V první řadě bych chtěl velmi poděkovat za snahu a ochotu pomoci našemu klubu v obecně nelehkých časech. Vážíme si každého člověka, kterému není vývoj klubu lhostejný a který by se rád, na úkor svého vlastního komfortu, podílel na jeho dalším rozvoji," uvedl Jakub Beneš, předseda spolku SK Olomouc Sigma MŽ, což je majoritní vlastník prvoligové akciové společnosti.

"Z celého jednání vyplynulo, že skupina bývalých hráčů a místních podnikatelů si stanovila nepřekročitelné podmínky v podobě zařazení dvou konkrétních zástupců do představenstva společnosti SK Sigma Olomouc, a. s., a to za současného zachování počtu pěti členů tohoto orgánu. Musím bohužel konstatovat, že v tomto okamžiku nejsme schopni zmíněné nabídce vyhovět. V rámci klubu převládá názor, že takto výrazná obměna výkonného orgánu akciové společnosti není úměrná nabízenému sponzorskému plnění,“ dodal Beneš, podle kterého ale aktuální verdikt nemusí znamenat, že je budoucí spolupráce vyloučena.

„Opětovně však konstatujeme, že jsme ochotni jednat o kompromisní variantě spolupráce,“ dodal Beneš na klubovém webu.