Především v prvním poločase sahala Sigma na Letné po výhře.

Oba týmy potřebovaly nutně zabrat bodově naplno, ale jakoby si toho byli vědomi jen hosté.

Sigma byla od začátku zápasu mnohem lepší a hlavně nebezpečnější. Už v 10. minutě musel Spartu zachraňovat brankář Blažek, který brilantním reflexem vyrazil hlavičku Ordoše po perfektním centru levého obránce Vepřeka.

Kdo čekal, že domácí první šance soupeře probudí, tak se spletl. V 28. minutě tahal horké kaštany z ohně za spoluhráče Blažek podruhé. Další hlavičkou, tentokrát po rohu Janotky, zahrozil Brazilec Rossi.

Největší šanci první půle měl ale ve 34. minutě Tomáš Hořava. Po geniální přihrávce Jakuba Petra napálil ale levačkou míč pouze do tyče.

Co se týče šancí domácího týmu, není dohromady o čem psát. Pamičova tečovaná střela rozhodně parametry gólové šance neměla. O něco lépe na tom byla Kadlecova hlavička, ale ani on se mezi tyče netrefil.

Hrubá nespokojenost sparťanského generálního manažera Chovance s prvním poločasem se promítla pouze střídáním Keriče Kladrubským. Druhá změna – Zítka za Blažka – byla vynucena zraněním.

I po změně stran měla první šanci Sigma, ovšem gól znovu nedala. Petr na Ordošův centr těsně nedosáhl.

A za to přišel trest. Po rohu Vacka si Kweuke zpracoval míč na prsa a pak sám hlavou zakončil. Hlavička logicky nemohla být nikterak tvrdá, ovšem přesto skončila za Drobiszovými zády.

I po inkasované brance Sigma dál měla víc ze hry, ale do gólových příležitostí se už dostávala složitě. Po dalším rohu hlavičkoval Hořava, ale jen do náručí Zítky.

Sparta naopak hrozila z brejků. Nejprve zprava přihrával Kušnír na Kadlece, který ale ve skluzu Drobisze nepřekonal. Mladý sparťanský útočník neuspěl ani po průniku Podaného a následném centru, který Drobisz podběhl. Na poslední chvíli ale zakročil Vepřek.

K vyrovnání ještě mohl Sigmu prostrčit Přikryl, který předvedl osm minut před koncem brazilskou tancovačku, přihrávku ale z malého vápna odkopl Brabec.

V poslední minutě si pokazil solidně odpískaný zápas rozhodčí Bílek, když odpískal velepřísnou penaltu za tuctový souboj Škerleho s Pekhartem, ke kterému navíc došlo před pokutovým územím. Penaltu proměnil Vacek a stanovil konečné skóre 2:0.

„Odehráli jsme velmi dobrý zápas. Hlavně v prvním poločase jsme si vytvořili spoustu šancí, bohužel jsme je neproměnili. Sparta pak dala z jedné šance gól. To je bohužel takový jejich styl. Navíc si myslím, že tam Kweuke trochu fauloval Kubu Petra a proto se dostal k míči,“ říkal po zápase zklamaný trenér Sigmy Zdeněk Psotka.

„Ve druhém poločase už jsme se netlačili tolik do brány, nešli jsme tolik do střeleckých příležitostí a neměli jsme tolik šancí. Celkově to byl ale od nás velmi dobrý výkon,“ dodal Psotka.

To domácí Jozef Chovanec mohl velebit kamerunského obra Kweukeho.

„Je to samozřejmě plus, když máte takového hráče,“ řekl.

Zároveň přiznal, že Sigma byla hlavně v první půli lepší.

„Měli jsme velké problémy ve středu hřiště v kombinaci. Tam nás Sigma hodně přehrávala, po přestávce jsme udělali nějaké změny a pak už to bylo vyrovnanější,“ do­dal.

AC Sparta Praha – SK Sigma Olomouc 2:0 (0:0)

Branky: 59. Kweuke, 90. Vacek z pen.

Rozhodčí: Bílek – Handlíř, Tacina. ŽK: Kušnír, Matějovský, Kladrubský – Hořava. Diváků: 9491.

Sparta: Blažek (46. Zítka)- Kušnir, Řepka, Brabec, Pamič – Kerič (46. Kladrubský), Matějovský, Vacek, Podaný – Kweuke (79. Pekhart), Kadlec. Trenér: Jozef Chovanec.

Sigma: Drobisz – Janotka, Škerle, Kučera, Vepřek – Bajer (86. Tomeček), Rossi, Hořava – Petr (61. Šultes), Ordoš, Navrátil (69. Přikryl). Trenér: Zdeněk Psotka.