„Chtěli jsme mít pro hráče kondiční zátěž spíše zápasovou formou a v tom nám utkání splnilo účel. Vyzkoušeli jsme si v něm i nějaké taktické věci. V prvním poločase nám to ale úplně nefungovalo,“ řekl trenér Sigmy Václav Jílek.

„Na druhou stranu bych ale chtěl pochválit i soupeře, který k tomu přistoupil zodpovědně a opravdu nic nám nedaroval," dodal.

Třetiligový soupeř dokázal se Sigmou statečně držet krok celý první poločas a poté i úvodních deset minut druhé půle. Pak se ovšem po Chytilově přihrávce prosadil Florent Poulolo, na něhož za osm minut navázal jeho předchozí asistent po vynikající souhře se Šípem.

V 73. minutě pak krásně trefeným volejem navýšil olomoucký náskok Jáchym Šíp a o další dvě minuty později se Mojmír Chytil prosadil podruhé. Zápas tak skončil přesvědčivou výhrou prvoligistů v poměru 4:0.

„Ve druhém poločase jsme zvýšili kvalitu na hrotových pozicích. Hodně nám pomohl Mojmír, který tu rozdílovou kvalitu opravdu má. Nakonec jsme se trefili čtyřikrát. S druhým poločasem tak nějaká spokojenost z mé strany panuje, s tím prvním ale určitě ne," pokračoval olomoucký kouč.

Následující duel Sigmu čeká už v sobotu Prostějově, kde se od 13.00 střetne v rámci Tipsport ligy se slovenskou Skalicí.

„Sestava se na tento zápas výrazně obmění. Na začátku příštího týdne máme totiž fyzické testy a chceme, aby měly vypovídající hodnotu. Dostanou tedy příležitost i další kluci, třeba i ti z béčka,“ uzavřel Vávlav Jílek.

SK Sigma Olomouc – SK Kvítkovice 4:0 (0:0)

Branky: 55.Poulolo, 63. a 75. Chytil, 73. Šíp.

Olomouc: Digaňa – Poulolo, Pokorný, Zmrzlý – Zifčák (46. Matoušek), Breite (46. Spáčil), Sedlák, Sláma – Růsek (46. Navrátil), Vaněček (46. Chytil), Zlatohlávek (46. Šíp). Trenér: Václav Jílek.