Sigma prohrála se Znojmem a fanoušci ji vypískali

Olomouc – Další průšvih. Fotbalisté Sigmy Olomouc prohráli doma se Znojmem 0:2 a zůstávají po čtyřech kolech na třech bodech. Postupové příčky se od začátku povážlivě vzdalují.

23.8.2014 38

Fotbalisté Sigmy prohráli se Znojmem. Foto: DENÍK/Stanislav Heloňa

Jestliže první domácí duel s Frýdkem-Místkem rozhodla Sigma hned v úvodu, pak se Znojmem nabrala v úvodních minutách rozhodující ztrátu.

V 17. minutě Pázler snadno prošel modrobílou obranou a překonal nekompromisní ranou mladého brankáře Reichla.

Ten dostal mezi tyčemi přednost před Blahou, jenž ve třech zápasech pětkrát inkasoval.

Trenér Sigmy Leoš Kalvoda sáhnul i k dalším změnám.

Do středu obrany poslal čerstvou posilu Jana Rajnocha a vedle něj odehrál první poločas Aleš Škerle.

Místo v sestavě ztratil Pavel Dreksa, další stoper Martin Šindelář se vysunul do zálohy, kde měl eliminovat tvůrčí schopnosti Tomáše Oklešťka.

„Moc se nám to ale nepovedlo," litoval Kalvoda.

Takhle to dál nejde, nebral si novic Rajnoch servítky

Hudec: Sigma ničím nepřekvapila

Jenže věcí, které se Sigmě v sobotu nedařily, bylo daleko víc. Jedinou skutečnou šanci měl Navrátil, který pálil po zpětné přihrávce Varadiho. Neujala se ani dorážka Ordoše.

Už po půlhodině střídal Kalvoda záložníka Zahradníčka, v poločase zraněného Škerleho.

Ani jejich náhradníkům se ale nevedlo. Sigma tápala dál.

Kalvoda by možná rád využil pět střídání jako v nižších soutěžích.

Znojmo bez větších problémů nájezdy domácích odráželo.

„Ničím nás nepřekvapili, chtěli jsme hrát vysoko, aby nakopávali, a pak jsme si to bez problémů posbírali," řekl bývalý hráč Sigmy Martin Hudec, dnes stoper Znojma.

Vedle něj prožil vítězný návrat na Andrův stadion i trenér hostů Oldřich Machala.

„Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas, ale chtěli jsme bodovat. Bylo vidět, že Sigma není v pohodě. Klukům musím za výkon poblahopřát," řekl Machala.

Kalvoda s Minářem diskutovali s fans

Druhý poločas sice strávili jeho svěřenci pod tlakem, ale opravdu vyložených šancí povolili soupeři minimum. Se štěstím přestáli několik závarů i pokus o penaltu Rolince.

„Znojmo hrálo na hranici svých možností. Takhle se hraje o body. Chodili do všech soubojů a nenechali nás nic dohrát. My chceme hrát bez důrazu a agresivity. Takhle to nejde," zlobil se Kalvoda.

V nastaveném čase ještě jeho týmu zasadil druhý úder Kovačič po minele Reichla.

„Všechny neduhy, které máme, se tradují už z minulé sezony. Nezbývá nám než dál pracovat. Do druhé ligy už žádná výrazná posila nepřijde," řekl Kalvoda, který po zápase diskutoval spolu se sportovním ředitelem Ladislavem Minářem s rozlícenými fanoušky.

Ti vyprovodili hráče z trávníku bučením a dlouho po zápase skandovali před hlavním vchodem Androva stadionu.

SK Sigma Olomouc – 1. SC Znojmo FK 0:2 (0:1)

Branky: 17. Pázler, 90.+3 Kovačič. Rozhodčí: Nenadál – Mokrusch, Kožár. ŽK: Navrátil, Plšek, Rolinc – Hudec, Odehnal, Žondra, Helísek. Diváci: 2965.

Olomouc: Reichl – Janotka, Rajnoch, Škerle (46. Plšek), Vepřek – Zahradníček (32. Javůrek), Ordoš, Šindelář (66. Rolinc), Houska, Navrátil – Varadi. Trenér: Leoš Kalvoda.

Znojmo: Doleček – Helísek, Hudec, Buchta, Odehnal – Lacko, Okleštěk, Kovačič – Stáňa (82. Ledecký), Žondra, Pázler (90.+2 Hříbek). Trenér: Oldřich Machala.

Autor: Jiří Fišara

23.8.2014 VSTUP DO DISKUSE 38
Jak hlasovala velká města v Olomouckém kraji?
1 10

Jak volila velká města v Olomouckém kraji? Na bedně se liší

Volební štáb ČSSD v Olomouci - vpravo trojka kandidátky olomoucký primátor Antonín Staněk
1 6

Olomoucký primátor doskočil až do parlamentu, matadory nechal mimo

Olomoucko ovládlo ANO a Okamura, třetí je ODS

Olomoucko převálcovalo hnutí ANO a výrazný úspěch slaví i druhé SPD Tomia Okamury. Překvapením je bronzová příčka ODS a těžký propad tradičních levicových stran.

Skokanka ODS: trojka z Olomouce přeskočila do sněmovny i lídra

Třetí žena přeskočila dva muže před sebou. Zuzana Majerová Zahradníková, pětačtyřicetiletá učitelka a překladatelka z Olomouce, zasedne podle všeho v poslanecké sněmovně.