Hanáci začali podobně jako na Spartě aktivně, ale jejich převaha byl poměrně dlouho pouze územní, platonická a beze střel. Jedinou výjimkou byla hlavička Dreksy po přesném centru Daniela Rossiho.

Jinak bylo překvapivě o chlup nebezpečnější houževnaté Brno. Vzadu poctivě bránilo, rozjetého Ordoše si všímalo skutečně s největší možnou pečlivostí, a čekalo na svou šanci.

Švancarova chvilka

První přišla po rohu Zavadila, kdy hlavičkoval Brabec. Domácí obrana ale gólové nebezpečí zažehnala. Olomoucký odchovanec Pavel Zavadil zakončoval i po brejku a pasu Švancary. Brankář Blaha byl však pozorný a znovu vyrazil na roh. Těch kopalo Brno za první poločas dokonce sedm. Z žádného ale neudeřilo. To se mu povedlo ze hry.Sigma proti Brnu

Švancara perfektně na hranici vápna naznačil střelu pravou, obalamutil hned několik obránců, přehodil na levačku a zamířil přesně k tyči. Ač se Blaha natahoval, nedosáhl.

Dreksův úder

Vedení ale vydrželo hostům pouze pět minut. Vepřek našel opět hlavu Dreksy, který v pokutovém území vylétl ze všech nejvýš a s pomocí teče obránce Pernici vyrovnal.

Druhá půle, do které už nevyjel brněnský Mercedes Švancara, protože po ostrém zákroku Dreksy na konci prvního poločasu opustil kolbiště na nosítkách, se dlouho odvíjela podobně jako ta první. Brněnští fanoušci už se radovali po střele střídajícího Falla do boční sítě a Sigma marně dobývala červenou hradbu. Nepomáhalo ani útočné beranidlo Zdeněk Klesnil, které do druhé půle vyslal místo nevýrazného Doležala trenér Pivarník.

Dvě červené

Bouřlivou atmosféru ještě vyostřilo z tribuny jen těžko pochopitelné vyloučení stopera Škerleho. Jeho zákrok na Mezlíka ze 64. minuty se snad dal posoudit jako faul, ale červená karta v rukou rozhodčího Ardeleána byla šokující.

Obraz hry se zákonitě změnil, stejně jako rozestavení Sigmy. Jindy ofenzivní záložník Navrátil se musel náhle popasovat s rolí pravého obránce. A nevedl si špatně. Stejně jako oslabení Hanáci.

I v deseti se hnali dopředu, ale logicky hrozili převážně ze standardek, ale několikrát se jim početně silnějšího soka podařilo i přečíslit. Třeba po průniku Navrátila chyběl Klesnilovi k jeho zpětné přihrávce jen krůček.Hráči Sigmy

Sedm minut před koncem se síly vyrovnaly. Druhou žlutou kartu dostal Škoda a odstartoval závěrečný nápor Sigmy. Do vápna létal jeden centr za druhým. Ordoš s Klesnilem se statečně byli s obránci Brna, jenže tutovka nepřicházela.

A pak na Andrově stadionu všem zatrnulo. Centr Husára napříč vápnem se snesl k Zavadilovi, který nádherným volejem jen těsně minul olomouckou bránu.

Zápas tak skončil nerozhodně 1:1 a Sigma svou šanci na první místo tabulky propásla.

Ohlasy koučů

„Jsme spokojení s bodem. Chtěli jsme hrát aktivně, což se nám docela dařilo. Ani to, že byla Olomouc v deseti, pro nás nebyla velká výhoda. Na konci jsme se soustředili, abychom odsud alespoň bod odvezli. Myslím, že jsme ale přispěli k dobré úrovni utkání, že jsme se snažili hrát i ofenzivně. Proto považuji ten bod za zasloužený," řekl trenér Zbrojovky Petr Čuhel po utkání.

Na druhé straně naopak pochopitelně vládlo zklamání.

„Nemůžeme být spokojení. Je to pro nás ztráta. V prvním poločase jsme se nebyli schopní dostat do hry. Brno bylo agresivnější ve středu pole. Neklapalo nám to směrem dopředu, ani dozadu. Nezachytávali jsme jeho rychlé protiútoky," řekl trenér Pivarník.

„Byl jsem ale rád, že jsme dokázali vyrovnat. O poločase jsme si řekli, co chceme ve druhém poločase hrát. Bohužel se stalo to, co se stalo. Na vyloučení se musím ještě podívat, ale bylo to pro mě nepochopitelné. Hrát tolik minut o deseti bylo samozřejmě hodně těžké. Snažili jsme se i v deseti vstřelit branku. Musím hráčům poděkovat, protože ani v deseti se nevzdali a bojovali až do konce," doplnil olomoucký trenér.

SIGMA OLOMOUC – ZBROJOVKA BRNO 1:1 (1:1)

Branky: 29. Dreksa – 23. Švancara. Rozhodčí: Ardeleánu – Ubias, Morkusch. ŽK: Dreksa, Vepřek – Škoda, Husár, Pernica, Šoljič, Fall. ČK: 64. Škerle – 84. Škoda. Diváci: 7490.

Olomouc: Blaha – Rossi, Dreksa, Škerle, Vepřek – Pospíšil, Ordoš, Hořava – Schulmeister (82. Hubník), Doležal (46. Klesnil), J. Petr (56. Navrátil). Trenér: Pivarník.

Brno: R. Petr – Král, J. Brabec, Pernica, Husár – Mezlík, Zavadil, Šoljič, Lutonský (86. Glaser) – Škoda, Švancara (45. Fall, 89. Sus). Trenér: Čuhel.