Kouč Kotůlek vyřešil rébus v ofenzivě posunem Navrátila zpět na křídlo a premiérovým zařazením Kamila Karaše do základní sestavy. Mladý Slovák v prvním pořádném zápase za Sigmu nezklamal, ale především Navrátil hrál velký zápas. Prsty měl v obou brankách Olomouce.

To všechno ale až ve druhém poločase, protože první toho moc zajímavého nenabídl. Sigma byla aktivnějším týmem, ale na vyloženou šanci se čekalo marně. Lietava a Karaš to zkoušeli z dálky. Javůrek zase z úhlu. Několik dalších nadějných akcí Hanáci nedotáhli.

Domácí ale nepředvedli prakticky vůbec nic. Snad vyjma slabé hlavičky Štajnera, kterou ale v pohodě pokryl Zlámal.FK Mladá Boleslav vs. SK Sigma Olomouc - Jiří Štajner z FK Mladá Boleslav (vlevo) a Vlastimil Vidlička z SK Sigma Olomouc. Uprostřed Petr Johana z Mladé Boleslavi

Po přestávce už to byla jiná opera. Kotůlek vyměnil Lietavu za Doležala, ale hlavní role hráli především Martin Pospíšil s Janem Navrátilem. Už v 50. minutě narýsoval nádhernou přihrávku Pospíšil, ale Navrátil ještě zakončoval těsně vedle.

Pak přišla ďábelská tříminutovka, během které padly tři branky. Začala Sigma. Pospíšil vtipně rozehrál přímý volný kop do strany a Navrátil s pomocí teče boleslavské obrany prostřelil brankáře Millera.

První vedení Hanáků ale mělo jepičí život. Štajner potvrdil svou extratřídu a z trestného kopu vymetl šibenici Zlámalovy brány.

Jenže Sigma s další odpovědí neváhala. Pospíšil znovu nalezl přesným pasem Navrátila, který tentokrát centroval a gólovou úlohu před brankou splnil benjamínek Šimon Falta.

Tento náskok vydržel až do poslední minuty, ale neodolal. Zlámal vyrazil bombu Ščuka z dálky, i další pokus Chramosty z bezprostřední blízkosti.

V samém závěru už ale neměl šanci, když se po standardní situaci odrazil se štěstím balon přímo k Nešporovi a ten rozhodl o dělbě bodů.

„Je to zklamání, protože jsme góĺ dostali až v závěru ze standardní situace. Takový je ale fotbal. Bylo to po teči našeho hráče. Měli jsme zvládnout nějaké akce. Pak by to nebylo v závěru o jeden gól a bylo by to zasloužené vítězství," říkal bezprostředně po utkání do televizní kamery trenér Martin Kotůlek.

Domácí kouč Ladislav Minář musel být s bodem spokojený.

„Můžeme to brát jako ztrátu, ale na druhou stranu je potřeba sportovně přiznat, že jsme v podobě Olomouce měli velmi zdatného soupeře. Důležité bylo, kdo vstřelí první gól a my jsme to nebyli. Sice jsme hned vyrovnali, ale vzápětí jsme zase inkasovali. Z tohoto pohledu musíme bod brát. Olomouc byla zřejmě nejlepší soupeř, se kterým jsme zatím hráli," řekl.

V příštím kole Hanáci znovu před televizními kamerami přivítají v neděli na domácím hřišti Jablonec.

FK MLADÁ BOLESLAV – SIGMA OLOMOUC 2:2 (0:0)

Branky: 61. Štajner, 90.+1 Nešpor – 59. Navrátil, 62. Falta. Rozhodčí: Lerch – Pelikán, Štěrba. ŽK: Ščuk, Kysela, Bořil – Škerle, Navrátil, Doležal, Vidlička. Diváci: 3451.

M. Boleslav: Miller – Kysela, Johana, Kúdela, Fabián – Ščuk, Jarolím (81. Štoček) – Štajner, Chramosta (90. Smejkal), Štípek (66. Bořil) – Nešpor. Trenér: Ladislav Minář.

Olomouc: Zlámal – Vidlička, Dreksa, Škerle, Javůrek – Navrátil, Pospíšil, Šindelář, Karaš (89. Ordoš), Falta – Lietava (46. Doležal). Trenér: Martin Kotůlek.

Tabulka

Tabulka