Olomouc -Fotbalisté SK Sigma Olomouc chtěli ve 2. kole Gambrinus ligy navázat na vítězství nad Bohemians. V zápase proti Plzni sice Hanáci prohrávali, ale nakonec se jim podařilo stav otočit. Ze dvou zápasů tak mají plný počet šesti bodů.

10.8.2008 13

Jakub Heidenrech (vlevo) brání soupeřeFoto: DENÍK/Jiří Kopáč

Oběma týmům chyběli hráči základní sestavy. Domácím Hudec, Onfrej nebo Rossi, hostům zase Horváth a Hocmeister. Sigma byla od začátku v poli aktivnější, první vážnější situaci si ale vytvořili hosté. Z bomby Rezka musely pálit brankáře Drobisze rukavice.

V 17. minutě přiťukl Ordoš hrudí míč pro Hubníka a střelu domácího útočníka zastavila levá tyčka. Otřepané nedáš – dostaneš zafungovalo za tři minuty. Šuškavčevič nechal dost místa Jiráčkovi, který z levého křídla nacentroval. A v olomoucké šestnáctce se zadáci i brankář Drobisz jen dívali, jak volný Tatanaschvili trefuje.

Ještě do přestávky mohlo být všechno jinak. Bombu Melinha z přímého kopu brankář Poštulka vyškrábl na roh, ve 35. minutě si poradil i s nepovedeným zakončením Schulmeistera, který se zjevil sám na malém vápně.

Pět minut po přestávce už se domácí radovali. Na centr Škerleho si naběhl Schulmeister a nemohl nedat. V 53. minutě střela Schulmeistera sklouzla po břevně. Hanáci se snažili přidat druhou branku, ale pozorní hosté je do vyložených šancí nepouštěli.

Až v 75. minutě si Kazárův centr našel Schulmeister, ale z pěti kroků trefil jen připraveného brankáře Poštulku. Devět minut před koncem utkání trefil Kazár z přímého kopu přímo do levé šibenice.

A body zůstaly na Hané.

SK Sigma Olomouc – FC Viktoria Plzeň 2:1 (0:1)

Branky: 50. Schulmeister, 82. Kazár – 20. Tatanaschvili. Rozhodčí: Kovařík – Hojsík, Jiřík. ŽK: Komárek, Schulmeister, Drobisz – Jiráček, Tatanaschvili, Smola. Diváci: 4849. Střely na: 8:2. Střely vedle: 5:0. Rohy: 5:3. Fauly: 19:20. Ofsajdy: 8:6.

SK Sigma: Drobisz 2 – Škerle 2, Šuškavčevič 3, Komárek 2, Heidenreich 3 (69. Kazár) – Hubník 2, Melinho 2, Kaščák 2, T. Hořava 3, Schulmeister 2 – Ordoš 2 (62. Janotka). Trenér Zdeněk Psotka.

Plzeň: Poštulka 2 – Limberský 2, Navrátil 3, Rada 3, Smola 2 – Petržela 3 (61. Vaculík), Jiráček 2 (86. Varadi), Trapp 3, Lecjaks 2 (69. Halama) – Rezek 3, Tatanaschvili 2. Trenér Jaroslav Šilhavý.

Autor: Petr Pelíšek