Oproti finále poháru v Plzni udělal olomoucký kouč Petr Uličný v sestavě dvě změny. Místo Klesnila, jehož trápí koleno, se objevil na hrotu útoku Adam Varadi a kvůli nataženému svalu nehrál ani Martin Pospíšil. Na jeho místo v záložní řadě se zatáhl Navrátil, kterého na křídle nahradil Jakub Podaný.

Právě on po několika desítkách vteřin provětral jabloneckou obranu, ovšem přízemní centr si před brankou nikdo nenašel.

Větší motivace byla od začátku vidět spíš na Sigmě, která potřebovala tři body k záchraně. Z hranice šestnáctky to zkoušel kapitán Kučera, jenže těsně vedle.

Velkou šanci měl v 25. minutě Schulmeister, jenže po povedené zasekávačce v pokutovém území prováhal nejlepší moment ke střele, přihrál Ordošovi a toho už z nelehké pozice vychytal Špit.

Sigma vs. Jablonec

Krátce nato poprvé výrazněji zahrozil Jablonec a na Hané bylo málem zle. Lafatovu přihrávku přes celou branku dostihl skluzem Kopic. Naštěstí pro domácí ale míč z jeho kopačky zamířil nad břevno.

Sigma ještě stihla jedno ohrožení branky, když Varadi našel ve vápně Ordoše, ovšem ani on nevtěsnal hlavičku mezi tyče.

V posledních deseti minutách už se fotbal z Androva stadionu nadobro vytratil.

Vrátil se brzy po přestávce, bohužel pro Sigmu na špatné straně hřiště. Štochl poslal do vápna jedovatý centr, na nějž Zlámal nenašel protilátku. Vyrazil ho jen k Pitákovi a ten nepohrdl – 1:0 pro Jablonec.

S odpovědí přispěchal prakticky z protiútoku Janotka. Ze šestnáctky střílel tvrdě, ale pro Hanáky byl i nadále obrovský problém trefit prostor mezi tyčemi. Nepovedlo se to ani Varadimu, který vlétl do centru Schulmeistra a Ordošovi, jenž si na hranici pravidel udělal místo na zadní tyči.

Hřebík mohl do olomouckých nadějí zatlouct Jablonský, po centru Loučky ale střílel těsně vedle. V 66. minutě po vyšachování modré obrany pádil sám na Zlámala Kopic. Gólman se ale lobem zaskočit nenechal.

Stadion ho odměnil potleskem, ožil a vzápětí explodoval. Na roh Vepřeka si naskočil Dreksa a krásnou hlavičkou vyrovnal.

Pavel Dreksa (vpravo) a Michal Ordoš se radují z gólu

Pavel Dreksa (vpravo) a Michal Ordoš se radují z gólu. FOTO: Jiří Kopáč

Ovšem druhý zásah, který by Sigmě zajistil definitivně záchranu, to byla potíž. Jablonec odolával a domácí mu to usnadňovali až příliš stereotypní hrou vzduchem. Když to zkusili po zemi hned z toho byla šance Janotky. Špit si ale na jeho střelu počíhal.

Olomoucké publikum ještě vystrašil v nastaveném čase dělovkou Pavlík, ale na výsledku už se nic nezměnilo.

SK Sigma Olomouc – FK Baumit Jablonec 1:1 (0:0)

Branky: 67. Dreksa – 47. Piták.

Rozhodčí: Královec – Moláček, Nádvorník. ŽK: Podaný – Piták, Lafata. Diváků: 5575.

Sigma: Zlámal – Janotka, Dreksa, Škerle, Vepřek – Navrátil, Kučera – Schulmeister, Ordoš, Podaný (62. Jirouš) – Varadi (77. Nepožitek). Trenér: Petr Uličný.

Jablonec: Špit – Štochl, Pavlík, Beneš, Jablonský (64. Vošahlík) – Kopic (85. Třešňák), Eliáš, Piták (90. Zábojník), Loučka, Novák – Lafata. Trenér: František Komňacký.