Zájem ojeho služby má Polonia Bytom, čtrnáctý tým polské Orange Ekstraklasy. „Tomáš odjel na zkoušku. Jede se podívat, jak to tam vypadá, zjistit podmínky smlouvy. Pravděpodobně bude mít ještě nabídku zRakouska,“ řekl sportovní manažer SK Sigma Augustin Chromý. „Zvažuje tyto varianty. Jak jsme řekli už po skončení podzimu, tak mu odchod umožníme. Chce si ještě zkusit zahrát vzahraničí,“ podotkl Chromý.

„Držím mu palce, aby mu to dobře dopadlo. Vminulosti hráči ze Sigmy neodcházeli zrovna vnejlepším. Je potřeba vystihnout tu správnou dobu. Tomáš sám projevil přání zkusit ještě fotbal vcizině. Dostal příslib, že může odejít,“ řekl Chromý. „Budu tady do pátku a potom mám odpoledne zdravotní testy. Pak se teprve uvidí. Víc zatím nemůžu říct,“ řekl Tomáš Randa.

Kapitán Sigmy by si rád cizinu zkusil. „To je jasné, pokud budou dobré podmínky. Buď to vyjde a odejdu, nebo ne a zůstanu dál vSigmě,“ podotklRanda.

Stoper Martin Komárek a brankář Jan Vojáček jsou na zkoušce vTrnavě, obránce Peter Šedivý trénuje sInterem Bratislava. Ana Slovensko možná zamíří idalší hráč.

„Martin Pulkert čeká na holandské nebo belgické angažmá. Mezitím jsme se dohodli strenérem Nitry Pavlem Hapalem, který shání útočníka. APulkert od neděle nastoupí na soustředění sNitrou,“ uvedl Chromý. Pulkert měl inabídku zdruhé rakousky ligy. Nic nového zatím není vpřípadě odchodu Brazilce Melinha.

Příští týden přijde do Olomouce na zkoušku útočník. „Je to Šorfa, kterého zná trenér ze Sokolova. Půjde ozkoušku, uvidíme, jak se projeví. Musíme ho srovnat snašimi hráči. Kouč si myslím, že by se mohl omísto poprat. Ale stále platí, že dáme šanci vlastním odchovancům. Pokud by nebyl skutečně výrazně lepší, tak nepřijde,“ dodal Chromý.