„Chtěli by mě, ale rozhodl jsem se tam neodejít. Kdybych byl sám, tak by to nebylo špatné. Ale mám rodinu a na rodinný život to tam moc není,“ řekl našemu listu Randa.

Na konci minulého týden jste se byl podívat na podmínky v polské Polonii Bytom. Jak to dopadlo? Přestoupíte tam?

Dopadlo to tak, že mě chtějí. V pondělí jsem tam měl odjet, v úterý podepsat smlouvu a už tam zůstat. Rozhodoval jsem se, jestli tam jít nebo ne a dospěl k závěru, že tuto možnost nepřijmu.

Proč? Rozhodlo to, že je Bytom v tabulce dole a bude hrát spíše o sestupu?
Ne, tohle ne. Že jsou v tabulce dole, to by ani tak nevadilo. Ale mám rodinu a pro rodinný život to tam asi moc není. Kdybych byl sám, tak bych to tam šel asi zkusit. Jenže abych já byl tam a rodina tady třeba měsíc beze mě, to ne.

A nešlo třeba vzít rodinu do Polska s sebou?

Ale ano, rodinu bych mohl vzít sebou. Jenže … Kdo tam nebyl, tomu to těžko přiblížím.

Zkuste to.

Nevím, jak bych to řekl. Když to přeženu, tak je to jako bych rodinu vypustil do lesa. Skutečně se to těžko vysvětluje. Je to hornické město, všechno je tam začerněné. Něco kam jít s dětmi jsem tam neviděl.

Takže se vám nelíbilo prostředí. A po fotbalové stránce to bylo dobré?

Byl jsem tam na tři tréninky, z toho byl jeden v posilovně. Hráli jsme chvilku na tréninku, ale víc bych k tomu mohl říct, pokud bychom měli nějaké přípravný zápas. Ale tréninky mi připadali intenzivnější než u nás.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika