V 10. kole Gambrinus ligy doma porazili 1:0 Teplice. Sice těsně, ale i za to jsou tři body. „Dostali jsme se přes patnáct bodů, což přinese do týmu klid před závěrem sezony,“ řekl trenér Pulpit.

Rozhovor


* Sigma uzavřela první třetinu sezony vítězstvím nad Teplicemi. To není právě lehký soupeř.


Troufám si tvrdit, že Teplice mají nejlepší přechodovou fázi do protiútoku z ligy díky rychlostním typům, jako je Fenin, Gašparík nebo Verbíř. Proto jsme tentokrát taktiku pojali trošičku odlišně. I z toho důvodu, že jsme měli vynucené změny do sestavy. Pro čtyři žluté nám vypadli hráči základní sestavy Rossi a Bajer, a ve čtvrtek před zápasem se zranil při tréninku další hráč Kazár. Z toho pohledu jsme reagovali nejen na způsob hry soupeře, ale i jeho rozestavení v předchozím utkání na hřišti soupeře, kdy posílil střed hřiště.

* To znamenalo co?

Myjsme to udělali tím, že jsme začali napadat jen jedním hrotovým útočníkem Hartigem. A Hubník musel v defenzivní činnosti vypomáhat jakoby podhrotový hráč pokrytím Ljevakoviče. Soupeř předvedl dobrý výkon, na druhou stranu myslím, že naši hráči, kteří dostali šanci, také nezklamali. Ať to byl Lukšík nebo Kaščák. Bylo to bojovné utkání, kdy nás soupeř ve druhém poločase přehrál. Vytvořil si dvě tři šance a díky dobré hře obrany a opět jako ve Zlíně díky Drobiszovi jsme uhájili čisté konto.

* Ve druhém poločase jste ale měli namále, Darko Šuškavčevič jednou zachraňoval na brankové čáře.


Nechci říkat, že to vítězství bylo zasloužené, myslím si, že bylo šťastné a hlavně vybojované. Jsou to pro nás důležité tři body, protože jsme se přehoupli přes patnáct bodů. To by do závěrečných pěti kol podzimních a jednoho jarního mělo přinést do mužstva uklidnění, což je před závěrem také velmi důležité.

* Defenzivního záložníka hrál místo potrestaného Rossi Kaščák. Rýdel ještě nebyl ani na lavičce. Proč?


Rýdel se dal do pořádku. Odehrál poločas přípravného utkání s Trenčínem. Ale chyběl od předzápasového tréninku v Českých Budějovicích. Absence byla delší, takže se mu noha trošku unavila. Nebyl stoprocentně připravený, proto jsme nechtěli riskovat. Bude nachystaný na další utkání. Myslím, že Kaščák na postu defenzivního odehrál velmi dobré utkání.

* Byla pro Olomouc výhra nad Teplicemi důležitá před dvěma zápasy na hřištích soupeřů?

Proto jsem říkal hráčům, že utkání je důležité z toho pohledu, že pokud získáme tři body, tak v tabulce budeme mít plus jeden bod. Teď jedeme do Plzně, která je nevyzpytatelná, a na Žižkov, který body nutně potřebuje. Pojedeme v trošku klidnější atmosféře. A hlavně se nám do hry vrátí Rossi, který je pro nás hodně klíčový, vrátí se nám Bajer, už by měl být připravený Rýdel. Takže zase získáme na síle a zvýší se konkurence v mužstvu. Důležitý je klid, kdybychom Teplice nezvládli, tak by cesta ke dvěma zápasům venku byla o něco složitější.

* V závěru zápasu dostal šanci Bueno, ale asi vás moc nepřesvědčil.


Je to složité. Máme čtyři hráče mimo Evropskou unii. On letěl přes celý světadíl s tím, že se tady chce prosadit. Šuškavčevič má formu, Rossi také, Melinho hraje kvalitně. Takže Buenova psychika není taková. Moc chtěl a v přemíře snahy nepodal optimální výkon. Samozřejmě si k tomu něco řekneme, ale je to pro něj hodně složité.

* Hartig měl znovu potíže, musel střídat. Je to vážné, nebo další zápas stihne?


To nejde jednoduše vysvětlit. Je to složité. Pracujeme na tom. Co se týká jeho zdravotního stavu, tak jde malinko nahoru.