Milovy, část obce Sněžné, okres Žďár nad Sázavou. Sem Pulpit bere týmy, které trénuje, pravidelně.

„Už jsem tady byl jako hráč. Od té doby se sem vracím. Byl jsem tady s Pardubicemi, Vítkovicemi, s Děčínem, Mladou Boleslaví, Viktorií Plzeň i Sokolovem. Jenom jednou jsem musel s Pardubicemi vynechat, protože nebyly peníze. Většinou jsem byl tady,“ řekl trenér Sigmy.

„Navíc slovo soustředění je od soustředit se. A tady mám zaručeno, že prvních čtrnáct dnů v lednu zde budu s týmem prakticky sám,“ podotkl Pulpit. „Mluví se třeba o Špindlerově mlýně. Ale tam už to není o soustředění. Tam už je těch věcí na rozptylování až příliš,“ uvedl.

Nejenom proto si ale Devět skal pochvaluje. „To prostředí už znám. Je to v nadmořské výšce 680 metrů. Když vyjedeme běžkami nahoru, tak jsme kolem osmi set. Takže i nadmořská výška na přípravu je optimální,“ řekl Pulpit.

Hráči mohou využívat mimo posilovny i saunu, bazén a další nezbytnosti. „Já jsem tady byl vždycky spokojený. Trošku jsem ovlivnil pana ředitele hotelu, takže by při rekonstrukci měla přibýt sportovní hala. To pak o něco asi zvedne cenu, ale podmínky budou zase lepší,“ poznamenal.

Hráči obvykle zimní přípravu moc nemají v oblibě. Ono také dřít celý týden od rána do večera není nic zábavného. Sem tam se někdo ozve. „Kdyby neremcali, tak by to bylo špatné. Hráči musejí remcat. Důležité je, že to odpracují,“ usmál se Pulpit.

Fotbalisté si užijí sněhu až až. Běhají na něm po svých, na běžkách a zahrají si na něm i fotbal. „Na běžkách jsme byli dvakrát. Jeli jsme 25 a 35 kilometrů ve slušném tempu. Zvládli jsme to. Kolikrát tam byly i terénní nerovnosti, a dojeli jsme v pořádku,“ řekl Pulpit.

A kdo je nejlepší běžkař? „Nebyl to závod. Odjeli to všichni, nečekali jsme na nikoho. Ale Pepa Jindřišek, ten vypadá na solidního běžkaře. A dobrou výbavu měl třeba brankář Bárta,“ podotkl Pulpit. Běžky se netýkaly všech hráčů.

„Ti, co nešli, měli náhradní program s asistentem Fryšem,“ řekl kouč Sigmy. To se týkalo i jihoamerického tria Melihno, Rossi, Bueno. „Brát Brazilce na běžky by bylo nerozumné. Nemá cenu riskovat zranění. A byli i trošičku překvapení z fotbalu na sněhu,“ podotkl.

Hrálo se na rybníku. Prolomení ledu se Pulpit nebál. „Ještě jsem se tady nikdy s mančaftem neprobořil. Je to takové zpestření. Zahrát si na rybníku, na sněhu, to je také zážitek,“ dodal.